BŪK ŽINGSNIU PRIEKYJE!

IKMIS –  integruota augalų apsauga

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) pristato integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą IKMIS, kurioje 4 elektroninėmis paslaugomis gali naudotis kiekvienas, užsiregistravęs į sistemą. Prisijungę prie IKMIS ir pasirinkę konkrečią teritoriją, žemdirbiai gali matyti meteorologinių stotelių duomenis, susietus su ligų ir kenkėjų prognozavimo moduliais, matematiniu būdu apskaičiuojančiais ligų ar kenkėjų pasireiškimo tikimybę. Informacinėje sistemoje skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus. Taip pat galima interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo.

IKMIS. Pasėlių stebėjimas – situaciją iš Lietuvos laukų žiūrėkite videonaujienose.

IKMIS – galimybė mokytis nuotoliniu būdu

Informacinėje sistemoje suteikiama galimybė gilinti žinias pagal 8 mokymų programas. Galima pasirinkti mokymo būdą: auditorinius mokymus, tiesioginę mokymų transliaciją, elektroninių mokymų vaizdo įrašo peržiūrą, elektroninius mokymus realiu laiku.
Visų mokymų programų dalyviai, išklausę dėstomą medžiagą, gauna kursų baigimo ar akreditacijos pažymėjimus. Sutaupomas laikas ir lėšos, nes mokymuose dalyvauti galima neišvykstant iš namų ar savo darbo vietos.

IKMIS įvertinta net keliais apdovanojimais: tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi 2015“ medaliu, geriausio lietuviško elektroninio turinio konkurse „Naujasis knygnešys 2015“ savo kategorijoje laimėta pirmoji vieta ir galimybė atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“, „Info Vi Ekologai“ apdovanojimas už naujas elektronines paslaugas Lietuvos ūkininkams, padedančias tvariai ir efektyviai ūkininkauti.

Prisijunk  ir TU

VIDEOINFORMACIJA apie IKMIS

 

 

 

„e-GEBA“ – visam ūkiui valdyti

Programa sukurta remiantis ilgamete LŽŪKT darbo patirtimi, geriausia tarptautine praktika ir šalies mokslininkų rekomendacijomis. Ja ūkininkas gali naudotis pats, tiek padedamas konsultanto. Programa sudaryta iš keturių modulių, apimančių visą ūkio veiklą, – Gyvulininkystė, Ekonomika, Buhalterija ir Augalininkystė.

„e-GEBA“ atskiruose, bet kartu ir tarpusavyje susietuose, moduliuose galima: kaupti ūkio duomenis, planuoti ūkio veiklą, valdyti turimas atsargas, atlikti palyginamąją analizę, vertinti veiklos rezultatus, formuoti rekomendacijas, padėsiančias tobulinti veiklą, rengti ataskaitas kontroliuojančioms institucijoms, automatiškai gauti ūkio duomenis iš išorinių duomenų valdytojų (NMA, ŽŪIKVC ir t. t.).

Moduliai „e-GEBA Augalininkystė“ ir „e-GEBA Gyvulininkystė“ įvertinti – apdovanoti parodos „Ką pasėsi“ medaliais.

Klientų atsiliepimai apie „e-GEBA“

„Augalininkystės ir buhalterijos moduliai labai palengvina darbą. Į vieną programą susivedus visus duomenis, jie automatiškai patenka į kitą modulį – nereikia du kartus daryti to paties darbo, tad sutaupau laiko. Be to, klaidų tikimybė mažesnė. Buhalterijos modulis turi daug privalumų: formuojama nemažai ataskaitų, kurių reikia ir įvairioms institucijoms, ir patiems įvertinti ūkio situaciją, paklaidos tikimybė mažesnė, palengvina darbo užmokesčio skaičiavimą, ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaičiavimą. Naudojuosi ir tikrai džiaugiuosi. Programą valdyti tikrai nesunku,“ – darbo palengvinimu džiaugiasi Aušra Križevičienė, ūkininkaujanti Panevėžio rajone, Gailiūnų kaime.

„Jau ne tie laikai, kai viską reikėjo sudėti į galvą ar susirašyti popieriuje. Dabar įsijungi kompiuterį, telefoną ar planšetinį kompiuterį ir matai, kokiame lauke ir kiek patręšei, kiek dar reikia tręšti, kokia norma ir pan. Šiais laikais be išmaniųjų technologijų dirbti jau nebeįmanoma. Svarbiausia yra į programą teisingai susivesti pradinius duomenis“, – teigia šakiškis Mindaugas Martinaitis.

„Šių dienų ūkininkas, kooperatyvo ar žemės ūkio bendrovės pirmininkas privalo gebėti planuoti, organizuoti, optimizuoti ir kontroliuoti savo ūkio veiklą. Sprendimai turi būti priimami tikslių ir, kas ne mažiau svarbu, greitų skaičiavimų pagrindu. Ši programa ne tik palengvina ir paspartina ūkio veiklos planavimą, bet leidžia modeliuoti įvairius veiklos scenarijus, išvengti brangiai kainuojančių klaidų, optimizuoti ūkyje vykstančius procesus, mažinti gamybos išlaidas ir didinti pelną“, – programos privalumus vardina Stanislovas Velykis, Žemaitijos kolegijos Rietavo fakulteto Augalininkystės ir informacinių technologijų dėstytojas.

Vita Stirnienė sakė, kad kompiuterine ūkio valdymo programa „e-GEBA“ naudojasi jau trečius metus. „Gilinimasis į duomenų valdymo sistemą – kaip  saulėgrąžų valgymas. Kuo daugiau valgai, tuo daugiau norisi. Tai puikus ūkio valdymo įrankis“, – mintimis dalinosi ūkininkė.

Prisijunk  ir TU

VIDEOINFORMACIJA apie „e-GEBA“

 


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


Akademija, Kėdainiai
Oro temperatūra, 2 m:
Dirvos temperatūra, 20 cm:
Oro slėgis (mBar):
Vėjo greitis (m/s):

GEBA_1

 

© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos