Šalčininkų r. artojų varžybos: tradicijos, bendradarbiavimas ir bendravimas
2019-07-10
Lietuvos ūkininkų sąjunga švenčia šimtąsias įkūrimo metines
2019-07-08
Piemenėlių šventė – nepamirštos tradicijos
2019-06-14
LŽŪKT konsultantai apdovanoti už nuopelnus Lietuvos kaimui
2019-05-20
Ateities žemės ūkis: pokyčiai ir iššūkiai
2019-04-25
Žolyno atnaujinimas – racionalus sprendimas
2019-04-16
Šalies žemdirbiai konkurse „Metų ūkis“ apdovanoti 25 kartą
2018-11-21

Birželį paskelbtas respublikinis konkursas „Metų ūkis 2018“ lapkričio 16 dieną (penktadienį) tradiciškai finišavo Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“, kur pagerbti ir apdovanoti geriausi šalies žemdirbiai. Konkurse, surengtame 25-ąjį kartą, dalyvavo 401 ūkis iš 38 savivaldybės. Laimėtojais išrinkti 115 ūkių.

„Lietuva šiemet švenčia šimtmetį, o konkursas „Metų ūkis“ mini dvidešimt penkmetį. Kažin, ar kas tada tikėjo, jog jis turės tokią ilgą istoriją. Pirmasis konkursas įvyko 1994 metais ir nuo tada rengiamas kasmet. Pirmajame konkurse galėjo dalyvauti Ūkininkų sąjungos nariai, turintys ne mažiau kaip 10 hektarų žemės, o išimties tvarka galėjo dalyvauti ir siauros specializacijos maži ūkiai, tokie kaip daržininkystės, žuvininkystės ir pan. Ūkio dydžio apibrėžimo reikalavimo jau senai nebelikę ir šiandien svarbiausia, kad ūkis per pastaruosius metus būtų padaręs realią pažangą ir įvertintas pagal konkurso nuostatus. Konkurso tikslas išliko tas pats – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau tvarkytis savo ūkyje“, – sveikindamas šventės dalyvius sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas. Ir pridūrė, jog nepaisant, kad lietuvių išmintis byloja: mokėk darbus dirbti, bet mokėk ir švęsti“, tačiau pastebėti dirbančius ūkininkus gerokai lengviau nei juos įtikinti dalyvauti konkurse.

Renginyje dalyvavo geriausi šalies žemdirbiai, Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Seimo nariai, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, valstybinių institucijų vadovai ir atstovai, žemdirbiškųjų organizacijų lyderiai, savivaldybių merai, vicemerai, administracijų vadovai, žemės ūkio skyrių vedėjai, LŽŪKT atstovai, rajoninių ūkininkų sąjungų pirmininkai, renginio rėmėjai ir verslo partneriai.

Apie renginį skaitykite straipsnyje Metų ūkis 2018“: „Esate kiečiausia Lietuvos investicija“ (su vaizdo įrašu)

Renginio akimirkas užfiksavo LŽŪKT fotografas Egidijus Vilkevičius.

Algirdiškėse – tradicinė paroda „Lietuvos veislininkystės pasiekimai 2018“
2018-09-17

Rugsėjo 14–15 dienomis Algirdiškyje, bendrovės „Panevėžio veislininkystė" parodų bazėje, nuvilnijo tradicinė veislininkystės ir gyvulininkystės paroda „Lietuvos veislininkystės pasiekimai  2018“.

Parodos tema apėmė visą Lietuvos veislininkystės parką, galvijų aukcionus, edukacinę – reprezentacinę, šviečiamąją ir ugdomąją sferą. Lankytojai ir svečiai galėjo susipažinti su žemės ūkio sektoriui ir gyvulininkystei skirtos produkcijos naujovėmis, veislininkystės perspektyvomis. Dvi dienas į parodą vykę ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) gyvulininkystės specialistai – vyresn. gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius ir Remigijus Lapinskas – teigė, kadgyvulininkystės ūkių šeimininkai gausiai lankė LŽŪKT stendą. Čia buvo pristatomos mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugos: galimybė  išsitirti gyvulių sveikatingumą (kraujo, šlapimo tyrimai), pieno kokybės rodiklius, ūkio pašarų bazę, nustatyti ankstyvą veršingumą, su specialistais pasitarti reprodukcijos gerinimo klausimais, įvertinti melžimo įrangos tinkamumą ir gyvulių laikymo sąlygas. Parodos lankytojai taip pat buvo supažindinti su LŽŪKT įgyvendinamu tarptautiniu projektu „Baltic Slurry Acidification“ (Baltijos srutų rūgštinimas), kuris įgyvendinamas drauge su LSMU Gyvulininkystės instituto mokslininkais ir užsienio partneriais (apie projekto veiklą ir tikslus kviečiame pasižiūrėti videoreportažą  Inovacijos: išbandomos srutų rūgštinimo technologijos).

Parodos organizatorius UAB „Panevėžio veislininkystė“,  rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Renginio akimirkas užfiksavo LŽŪKT fotografas Egidijus Vilkevičius.

Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018: tai, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje
2018-09-14

Beveik 1000-tis žemdirbių, 16 geriausių šalies artojų iš 11 savivaldybių, per 20 perspektyviausių kukurūzų hibridų auginimo rezultatų pristatymas, mokslininkų, konsultantų ir ūkininkų patirties sklaidos seminarai bei konsultacijos, žemės ūkio technikos inovacijos, skirtingų žemės ūgio padargų demonstravimas – nuo išmanaus plūgo iki pašarų ruošimo kombainų, kukurūzų labirintas, edukaciniai užsėmimai ir pramogos, drauge surinkta 100-to kvadratinių metrų dėlionė „Surink Lietuvą“. Visa tai pamatyti, sužinoti, išgirti ir išbandyti buvo galima rugsėjo 13-ąją Dotnuvos eksperimentinio ūkio laukuose vykusiame jungtiniame renginyje „Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018“.

Pagrindiniai organizatoriai – 25-erius veiklos metus švenčianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Lietuvos artojų asociacija.

Renginio rėmėjai: LR ŽŪM, generalinis rėmėjas – Limagrain, rėmėjai: UAB Agrokoncernas, UAB Medicinos bankas, BASF, UAB Naftėnas, UAB Väderstad, UAB Motorider, Nando, UAB Agroteka, UAB Syngenta, DeLaval, AB Linas Agro, UAB „Sėklojas“, UAB Naftrus, Kėdainių kredito unija, UAB Deisvėja, UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“, Lytagra, AB „Dotnuva baltic“, Pioneer, Kauno kredito unija. Informaciniai rėmėjai: www.agroakademija.lt, žurnalas „Mano ūkis“, www.manoukis.lt.

Renginio akimirkas užfiksavo www.agroakademija.lt fotografas Egidijus Vilkevičius
Daugiau apie renginį skaitykite čia. Vaizdo informaciją žiūrėkite čia.

Parodoje „Mėsinės galvijininkystės panorama 2018“
2018-07-30

Liepos 27–28 d. Dainiaus ir Ievos Šiurnų ūkyje (Eibariškių k., Radviliškio r.) vyko jau tradicinė specializuota mėsinių galvijų paroda „Mėsinės galvijininkystės panorama 2018“.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba buvo viena iš šios parodos rėmėjų.

Renginio akimirkas užfiksavo www.agroakademija.lt fotografas Egidijus Vilkevičius.

LGVA vasaros sąskrydis
2018-07-23

Vyko Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos vasaros sąskrydis, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai. Pasidžiaukime jo akimirkomis.

 

Vyko Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos vasaros sąskrydis, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai. Pasidžiaukime jo akimirkomis.
Paminėtas LŽŪKT 25-erių metų veiklos jubiliejus: nuo pagalbos kuriant ūkį iki jo skaitmeninimo
2018-05-21

Europos Komisija ir Europos kaimo plėtros tinklas akcentuoja būtinybę didinti kaimo žmonių sąmoningumą, informacijos sklaidą ir tikėjimą agroinovacijomis, daug dėmesio skiriama inovacijų partnerystės tinklo plėtrai. Tad neatsitiktinai viena didžiausių Lietuvos žemdirbių konsultavimo srityje lyderių –  25-erius veiklos metus švenčianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) – Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją „Ūkių konsultavimo, inovacijų ir žinių perdavimo iššūkiai žemės ūkio žinių ir informacijos sistemai bei Bendrajai žemės ūkio politikai po 2020 m.“

Konsultavimo tarnybos vaidmenį ir jos kolektyvo darbo indėlį į šalies žemės ūkį liudijo padėkų, linkėjimų, sveikinimų ir sveikintojų gausa. Šventėje dalyvavo Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai,  Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos nariai,  rajonų merai ir žemdirbiškųjų organizacijų atstovai, LŽŪKT rajonų biurų vadovai, ištikimiausi klientai, mokymo ir mokslo atstovai, šalies ir užsienio partneriai iš Airijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Graikijos.

Straipsnį apie konferenciją skaitykite čia.

LŽŪKT miškininkai dalyvauja parodoje „Baltijos miškai 2018“
2018-05-11

 Gegužės 10–12 d. LŽŪKT Miškininkystės biuro komanda dalyvauja ir pristato teikiamas paslaugas jau šeštą kartą rengiamoje tarptautinėje miškininkystės parodoje „Baltijos miškai 2018“, kurią organizuoja žurnalas „Miškai“.

Intensyviai ruošiamasi KUKURŪZŲ DIENAI 2018
2018-05-08

 

Kviečiame visus kalendoriuje pasižymėti rugsėjo 13 d. (ketvirtadienį). Vienu metu Kėdainių r., Dotnuvos seniūnijoje, vyks didžiulis renginys žemdirbiams – ir Kukurūzų diena, ir Lietuvos artojų varžybos.

Šiandien kukurūzų grūdai atgulė į jiems paruoštą lauką. Renginio organizatoriai – 25-erius veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir partneriai – stengsis, kad Jūs pamatytumėte, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje.

Oš 100-to ąžuoliukų LŽŪKT giraitė
2018-04-23

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama veiklos 25-metį, kartu su VIVMU Kėdainių regioniniu padaliniu prisidėjo prie puikios akcijos ir Lietuvos 100-mečio minėjimo renginio – balandžio 20 d. suorganizavo miško sodinimo šventę.

Talkininkai drauge su Dotnuvos girininkijos darbuotojais Sosių miške pasodino 100 -tą ąžuoliukų ir eglaičių. Miško sodinimas tapo prasminga švente. Visus jungė šūkis – bendru darbu gražinkime Lietuvą ir atraskime buvimo kartu džiaugsmą! Miškasodį iniciavęs LŽŪKT Miškininkystės grupės vadovas Mantas Norkūnas sakė, kad ši akcija jau tapo tradicine – pernai Dotnuvos miške taip pat buvo sodinami medeliai.

Ąžuolas – vienybės ir stiprybės simbolis, galintis augti 400–700 metų ir ilgiau. Seniausiam Baltijos šalyse Stelmužės ąžuolui – jau 1500 metų. Tad kiekviena ąžuolų giraitė net ir po 100 ir daugiau metų primins mūsų vaikaičiams atkurtos Lietuvos istorinius žingsnius bei juos įprasminusius žmones.

Šaunu buvo po darbo atsigaivinti beržų sula, sudalyvauti smagioje viktorinoje ir pabendrauti prie pamiškėje užkurto laužo.

Tegul žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos!

www.agroakademija.lt

„Ką pasėsi ... 2018“ – „agroverslo Meka“
2018-03-27

Kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Sulaukta 24 kompanijų iš užsienio: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos. „Ši paroda – tai agroverslo Meka, tad būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", – parodos atidarymo metu teigė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa: 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija apima pačias įvairiausias temas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama 25-uosius  veiklos metus,  tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2018“ pristatydama inovacijas, pasirinko pamatinę žemės ūkio temą – tvaraus dirvožemio naudojimas, azoto nuostolių mažinimas. Susidomėjusieji pirmąją parodos dieną apsilankė seminare „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“. Mokslininkai ir konsultantai apžvelgė šalies dirvožemio būklę, patarė, kaip tvariai ūkininkauti. Pristatyta Lietuvoje dar nenaudota srutų rūgštinimo technologija, skirta mažinti azoto nuostolius, laukus tręšiant skystu mėšlu. Neabejingi dirvožemio išsaugojimo problemoms diskutavo forume „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“. Dalyvavo žemės ūkio verslo, mokslo ir atsakingų ministerijų atstovai.

Paroda – puiki vieta bendradarbiavimo santykiams užmegzti. Siekdami padėti gyvulininkystės ūkiams sėkmingai išlaikyti pusiausvyrą tarp gyvulio produktyvumo, sveikatingumo ir reprodukcijos bei užtikrinti, kad visi svarbūs ūkio procesai veiktų efektyviai ir būtų ekonomiškai naudingi, LŽŪKT ir ŽŪK „Pienas LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Tradiciškai gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija – ji užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Su gausia ekspozicija lankytojų laukia sodinukų augintojai ir amatininkai.

Pavasaris prasideda parodoje „Ką pasėsi 2018“!

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. kovas


NAUJIENŲ PRENUMERATA


4

Akademija, Kėdainiai
Oro temperatūra, 2 m:
Dirvos temperatūra, 20 cm:
Oro slėgis (mBar):
Vėjo greitis (m/s):

GEBA_1

  • facebook ikona
  • rds 
  • youtube2
  • ggg
  • vokas2
  • instagram
Naršydami puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą. * Privatumo politika

© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės