Paminėtas LŽŪKT 25-erių metų veiklos jubiliejus: nuo pagalbos kuriant ūkį iki jo skaitmeninimo
2018-05-21

Europos Komisija ir Europos kaimo plėtros tinklas akcentuoja būtinybę didinti kaimo žmonių sąmoningumą, informacijos sklaidą ir tikėjimą agroinovacijomis, daug dėmesio skiriama inovacijų partnerystės tinklo plėtrai. Tad neatsitiktinai viena didžiausių Lietuvos žemdirbių konsultavimo srityje lyderių –  25-erius veiklos metus švenčianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) – Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją „Ūkių konsultavimo, inovacijų ir žinių perdavimo iššūkiai žemės ūkio žinių ir informacijos sistemai bei Bendrajai žemės ūkio politikai po 2020 m.“

Konsultavimo tarnybos vaidmenį ir jos kolektyvo darbo indėlį į šalies žemės ūkį liudijo padėkų, linkėjimų, sveikinimų ir sveikintojų gausa. Šventėje dalyvavo Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai,  Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos nariai,  rajonų merai ir žemdirbiškųjų organizacijų atstovai, LŽŪKT rajonų biurų vadovai, ištikimiausi klientai, mokymo ir mokslo atstovai, šalies ir užsienio partneriai iš Airijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Graikijos.

Straipsnį apie konferenciją skaitykite čia.

LŽŪKT miškininkai dalyvauja parodoje „Baltijos miškai 2018“
2018-05-11

 Gegužės 10–12 d. LŽŪKT Miškininkystės biuro komanda dalyvauja ir pristato teikiamas paslaugas jau šeštą kartą rengiamoje tarptautinėje miškininkystės parodoje „Baltijos miškai 2018“, kurią organizuoja žurnalas „Miškai“.

Intensyviai ruošiamasi KUKURŪZŲ DIENAI 2018
2018-05-08

 

Kviečiame visus kalendoriuje pasižymėti rugsėjo 13 d. (ketvirtadienį). Vienu metu Kėdainių r., Dotnuvos seniūnijoje, vyks didžiulis renginys žemdirbiams – ir Kukurūzų diena, ir Lietuvos artojų varžybos.

Šiandien kukurūzų grūdai atgulė į jiems paruoštą lauką. Renginio organizatoriai – 25-erius veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir partneriai – stengsis, kad Jūs pamatytumėte, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje.

Oš 100-to ąžuoliukų LŽŪKT giraitė
2018-04-23

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama veiklos 25-metį, kartu su VIVMU Kėdainių regioniniu padaliniu prisidėjo prie puikios akcijos ir Lietuvos 100-mečio minėjimo renginio – balandžio 20 d. suorganizavo miško sodinimo šventę.

Talkininkai drauge su Dotnuvos girininkijos darbuotojais Sosių miške pasodino 100 -tą ąžuoliukų ir eglaičių. Miško sodinimas tapo prasminga švente. Visus jungė šūkis – bendru darbu gražinkime Lietuvą ir atraskime buvimo kartu džiaugsmą! Miškasodį iniciavęs LŽŪKT Miškininkystės grupės vadovas Mantas Norkūnas sakė, kad ši akcija jau tapo tradicine – pernai Dotnuvos miške taip pat buvo sodinami medeliai.

Ąžuolas – vienybės ir stiprybės simbolis, galintis augti 400–700 metų ir ilgiau. Seniausiam Baltijos šalyse Stelmužės ąžuolui – jau 1500 metų. Tad kiekviena ąžuolų giraitė net ir po 100 ir daugiau metų primins mūsų vaikaičiams atkurtos Lietuvos istorinius žingsnius bei juos įprasminusius žmones.

Šaunu buvo po darbo atsigaivinti beržų sula, sudalyvauti smagioje viktorinoje ir pabendrauti prie pamiškėje užkurto laužo.

Tegul žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos!

www.agroakademija.lt

„Ką pasėsi ... 2018“ – „agroverslo Meka“
2018-03-27

Kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Sulaukta 24 kompanijų iš užsienio: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos. „Ši paroda – tai agroverslo Meka, tad būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", – parodos atidarymo metu teigė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa: 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija apima pačias įvairiausias temas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama 25-uosius  veiklos metus,  tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2018“ pristatydama inovacijas, pasirinko pamatinę žemės ūkio temą – tvaraus dirvožemio naudojimas, azoto nuostolių mažinimas. Susidomėjusieji pirmąją parodos dieną apsilankė seminare „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“. Mokslininkai ir konsultantai apžvelgė šalies dirvožemio būklę, patarė, kaip tvariai ūkininkauti. Pristatyta Lietuvoje dar nenaudota srutų rūgštinimo technologija, skirta mažinti azoto nuostolius, laukus tręšiant skystu mėšlu. Neabejingi dirvožemio išsaugojimo problemoms diskutavo forume „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“. Dalyvavo žemės ūkio verslo, mokslo ir atsakingų ministerijų atstovai.

Paroda – puiki vieta bendradarbiavimo santykiams užmegzti. Siekdami padėti gyvulininkystės ūkiams sėkmingai išlaikyti pusiausvyrą tarp gyvulio produktyvumo, sveikatingumo ir reprodukcijos bei užtikrinti, kad visi svarbūs ūkio procesai veiktų efektyviai ir būtų ekonomiškai naudingi, LŽŪKT ir ŽŪK „Pienas LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Tradiciškai gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija – ji užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Su gausia ekspozicija lankytojų laukia sodinukų augintojai ir amatininkai.

Pavasaris prasideda parodoje „Ką pasėsi 2018“!

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. kovas


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos

GEBA_1

4

baneris_6