Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > AUGALININKYSTĖ > Laukus jau galima tręšti mėšlu ir srutomis

Laukus jau galima tręšti mėšlu ir srutomis

LŽŪKT informacijaLietuvos Respublikos aplinkos ministerija


2017-03-17

 

Nuo vakar šalyje jau leidžiama tręšti laukus mėšlu ir srutomis. Atsižvelgus į tai, kad meteorologinės sąlygos daugelyje šalies regionų yra palankios aktyviai augalų vegetacijai prasidėti, aplinkos ir žemės ūkio ministrų įsakymu šiemet skleisti laukuose mėšlą ir srutas galima nuo kovo 15 d. iki lapkričio 15 d. Pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus tai leidžiama daryti nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 15 d.

Nors draudimas tręšti mėšlu ir srutomis nebegalioja nuo kovo 15 d., bet jų negalima skleisti laukuose ir po kovo 15-osios, jeigu žemė tebėra įšalusi, įmirkusi ir apsnigta. Aplinkosaugininkai primena, kad ūkio subjektai privalo paskleistą ant dirvos paviršiaus tirštąjį ir skystąjį mėšlą įterpti ne vėliau kaip per 24 valandas (išskyrus pasėlius, pievas ir ganyklas).

Už srutų paskleidimą dirvožemio paviršiuje ar įterpimą į jį be parengto ir suderinto tręšimo plano, kai pagal teisės aktus jis yra reikalingas, taip pat už tokiame plane nustatytų tręšimo normų nesilaikymą arba už kitus srutų tvarkymo reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė. Jos išvengti padės LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai. Jie parengs visus reikalavimus atitinkančius tręšimo planus.

Biurų adresus rasite čia.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

IKMIS 2020. Pasėlių stebėjimas – situacija Biržų rajone
IKMIS 2020. Pasėlių stebėjimas – situacija Jurbarko rajone

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

Basf_zieminiai_rapsai_230x350px

4


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos