Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > GYVULININKYSTĖ > Gruodis bityne

Gruodis bityne

LŽŪKT informacija


2011-12-01

 

Gruodžio mėnesį apsilankome bityne retkarčiais, ypač po vėjuotų dienų. Patikriname, ar vėjas neišvartė skydų, nenukilnojo avilių stogų, ar į avilius neįsibrovė pelės.  Šį mėnesį bitėms svarbiausia – ramybė.

Bitininkai toliau lydo vašką, gamina ar perka trūkstamą inventorių, planuoja kitų metų darbus, skaito literatūrą, analizuoja bityno užrašus. Turint nors ir nedidelį bityną, labai gerai pildyti bityno užrašus. Gerai, kai kiekvienas avilys turi savo kortelę, į kurią surašomi visi darbai. Paranku kortelę laikyti avilyje – apžiūrėjus bičių šeimą, iš karto galima ją užpildyti. Tik kartais bitės kortelę gali ir sugraužti.

Galima visam bityno skyriui turėti bendrą žurnalą. Bityno užrašuose turėtų būti šie duomenys: šeimos numeris, korių skaičius, šeimos stiprumas, perų kiekis (koriais) motinėlės amžius, medaus kiekis, bičių duonelės kiekis, bičių ligos. Užrašų pabaigoje surašoma, kiek per sezoną iš šeimos gauta medaus, vaško, kiek buvo spiečių. Būtinai pažymima, kiek korių, kiek medaus palikta žiemai, kiek sumaitinta cukraus sirupo. Kiekvienas bitininkas veda individualius bityno užrašus pasižymėdamas ta, kas jam atrodo svarbiausia.

Gruodžio 7d. – bičių globėjo šv. Ambraziejaus diena. Tą dieną susitinkame su bičiuliais, pasidalijame patirtimi.

Prieš Kalėdas aplankykime neturtingus, sergančius ir padovanokime jiems medaus! VIDEONAUJIENOS

Vaško lydymas
Rujų sinchronizavimo technologijos reguliuojant avių veisimą

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

baneris-i-agro

mobili-gyvulininkystes-laboratorija

GZPK BANERIS


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2021 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos