STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Pleneras užbaigtas – skulptūros Kamšos draustinio pažintiniame take

Pleneras užbaigtas – skulptūros Kamšos draustinio pažintiniame take

Angelė Adomaitienė
www.miskininkas.eu


2018-01-08

 Dainiaus Šerono nuotrauka

 

Spalio pabaigoje Kauno rajone, Akademijos miestelyje vykęs medžio drožėjų pleneras užbaigtas: kurį laiką Akademijos miestelio aikštelėje stovėjusios skulptūros iškeliavo į savo „namus“ – Kamšos botaninio-zoologinio draustinio pažintinį taką.

Plenerą devizu „100 skulptūrų Lietuvai“ organizavo www. miskininkas.eu,  globojo Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, parėmė Mocevičiaus firma „Ginalas“, bendrovės  „Savingė“, „Express market“, „Čia market“, MB „Ledinukas“, UAB „Analizė“, „101 kepyklėlė“, „AStatyba“, „Kauno diena“.

Medžio skulptūras gamtos tema iš ąžuolo, kurio rąstus padovanojo Kauno miškų urėdija, išdrožė  šalyje ir užsienyje garsūs meistrai Vidas Nugaras, Robertas Keliauskas, Raimondas Uždravis, Valerijus Kunigel, Saulius Jocius. Drožėjams gera nuotaika ir kuo tik įmanoma labai noriai talkino Akademijos miestelio bendruomenė.

Daugiau nei mėnesį skulptūros viešėjo gyvenvietėje ir „pratinosi“ įsikomponuoti į naujas erdves. Per tą laiką kai kurios gavo vardus, buvo įamžintos Akademijos miestelio lankytojų fotonuotraukose.  Dabar jos kviečia pasivaikščioti pažintiniu taku, kartu įsiklausyti į medžio šnarėjimą, paukščio giesmę, tylų žmogaus ir gamtos žingsnių aidą, pasigrožėti turtingu augalijos pasauliu bei įstabia metų kaita.   

Kamšos botaninis-zoologinis draustinis užima apie 320 ha plotą. Jis įkurtas 1960 m. rugsėjo 27 d, siekiant išsaugoti lapuočiais medžiais apaugusio kairiojo Nemuno šlaito florą ir fauną. Draustinio reljefas  išraižytas gilių, stačiašlaičių griovų, kurių dugne teka upeliukai. Stačiuose šlaituose gausu nuvirtusių medžių.

Draustinio pažintinis takas atidarytas 2017 metais. Tai 1,5 km ilgio žiedinis maršrutas su  įrengtais stendais apie vietos augaliją ir gyvūniją, o dabar ir su medžio drožėjų išmone. Nusileidus laiptais, kelionę galima tęsti ne tik pėsčiomis, bet ir dviračių taku.

Web-pav1

Web-pav2

Web-pav3

Web-pav4

Web-pav5

Web-pav6

Web-pav7Dainiaus Šerono nuotraukos
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos