Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > GYVULININKYSTĖ > Susietoji parama už gyvulius – nuo kovo 1 d. iki birželio 30 d.

Susietoji parama už gyvulius – nuo kovo 1 d. iki birželio 30 d.

LR žemės ūkio ministerija


2018-02-12

 

Žemės ūkio ministrui patvirtinus 2017 m. susietosios  paramos už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką dydžius, susietosios paramos išmokos už minėtus gyvulius bus išmokamos nuo š. m. kovo 1 d. iki birželio 30 d.

Tinkamų susietajai paramai gauti gyvulių skaičius  2017 metais ženkliai padidėjo: mėsinių galvijų skaičius pasiekė beveik 160 tūkst. vnt., mėsinių avių –  virš 209 tūkst. vnt., pieninių veislių bulių – apie 62  tūkst. vnt., pieninių ožkų – virš 10 tūkst. vnt.

Europos Sąjungos 2017 metams patvirtintas susietosios paramos  už mėsinius galvijus biudžetas siekė 14,5 mln. Eur, už mėsines avis –  daugiau kaip 2 mln. Eur, už pieninių veislių bulius – 4,8 mln. Eur ir už pienines ožkas – 240 tūkst. Eur, todėl 2017 m. išmoka už mėsinį galviją bus 91,28 Eur, už mėsinę avį – 10,45 Eur, už pieninės veislės bulių – 78,91 Eur ir už pieninę ožką – 23,39 Eur.

Su gamyba susietąją paramą gaus visi ūkininkai, kurie nepertraukiamai gyvulius išlaikė savo valdoje 60 kalendorinių dienų ir įvykdė visus susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR)  ne vėliau kaip iki 2017 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

Jeigu  laikytojai  2017 metų duomenis apie mėsinių galvijų ir (ar) mėsinių avių, ir (ar) pieninių veislių bulių, ir (ar) pieninių ožkų perkėlimus ir (ar) kaitą valdos valdytojo ar jo partnerio buvo pateikę (GŽ-2 ar GŽ-2a) paslaugos teikėjui (ir (ar) VMVT, ir (ar) skerdimo įmonei, ir (ar) prekiautojui ūkiniais gyvūnais) pavėluotai arba suvedė duomenis į ŪGR pavėluotai, tuomet už tokį pažeidimą konkrečiam gyvuliui  bus taikoma 20 proc. sankcija  ir  išmoka už mėsinį galviją  bus 73,02 Eur, už mėsinę avį – 8,36 Eur, už pieninės veislės bulių  – 63,12 Eur, už pieninę ožką – 18,71 Eur.

Tačiau laikytojai, ne dėl savo  kaltės, o dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, ūkininkas laikė mėsinius galvijus, o paraiškoje nurodė, jog prašo išmokų už mėsines avis, arba paslaugų teikėjai (veterinarijos gydytojai, produktyvumo kontrolės asistentai ir kt.) duomenis apie gyvulių perkėlimus ar kaitą pavėluotai suvedę į ŪGR, prašymus gauti susietąją paramą už gyvulius per seniūnijas (savivaldybes)  galės  kuo skubiau pateikti ŽŪIKVC.

Ministerija, siekdama, kad ūkininkams būtų laiku išmokėtos 2017 m. susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pienines ožkas ir pieninių veislių bulius, ragina laikytojus prašymus ŽŪIKVC pateikti ne vėliau kaip iki 2018 m. birželio 1 d.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

baneris

AgS LT 230x350

apskaita

mobili-gyvulininkystes-laboratorija

GZPK BANERIS