STRAIPSNIAI > PASAULIS > Penkios ES šalys „atsisako“ užpildyti Brexit biudžeto spragą

Penkios ES šalys „atsisako“ užpildyti Brexit biudžeto spragą

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija


2018-02-26

Nuotr. EURACTIV.com

Švedija, Suomija, Austrija, Nyderlandai ir Danija yra įvardintos kaip šalys, kurios nenori užpildyti Brexit biudžeto lėšų trūkumo. Suprantama, kad šalių pozicijos buvo apibrėžtos ES biudžeto komisaro Guenther Oettinger žemės ūkio komiteto vasario 23 d. susitikime Briuselyje.

Pagal Airių naujienų portalo Agriland informaciją išvardintos šalys nori išlikti dabartinio indėlio į ES biudžetą susitarimo lygmenyje. Europos Komisijos narys G. Oettinger pažymėjo, kad, nors Austrija nenori BŽŪP sumažinimo, šalis nėra linkusi mokėti daugiau. Europos Parlamento šaltiniai taip pat teigia, kad Vokietija išreiškia pasipriešinimą savo indėlio padidinimui, kamšant susidariusią spragą.

Praėjusį mėnesį Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Juncker paragino ES 27 valstybes nares skirti daugiau lėšų į Europos Sąjungos bendrą biudžetą – susiduriančio su 13 milijardų eurų trūkumu po Brexit‘o.

Šių šalių nepritarimas pasiūlymui padidinti įnašą į ES biudžetą reiškia didesnį spaudimą būsimam BŽŪP finansavimui.

Jungtinės Karalystės grynasis indėlis į BŽŪP vertinamas 3 mlrd. eurų kasmet. BŽŪP sudaro beveik 40 proc. ES biudžeto ir teikia finansinę paramą ūkininkams ir kaimo plėtrai. Praėjusią savaitę Europos Komisijos biudžeto komitetas pasiūlė tris galimus BŽŪP biudžeto variantus po 2020. Pasiūlymo projektas apima:

  • galimybę palaikyti finansavimą dabartiniu lygmeniu, kuris sudaro 37 proc. ES biudžeto;
  • iki 30 proc. sumažinti paramą, tuo būdu sutaupant 120 mlrd. eurų;
  • 15 proc. paramos sumažinimą, taip sutaupant 60 mlrd. eurų.

„Biudžetas neturėtų būti sumažintas“

Šią savaitę Europos Parlamento pirmininko pirmoji pavaduotoja Mairead McGuinness pareiškė, kad „BŽŪP mažinimas nėra kelias į priekį“. „Ateityje ūkininkams svarbiausias klausimas – užtikrinti tvirtą biudžetą žemės ūkiui,“ – sakė pavaduotoja. Ji pabrėžė, kad biudžeto mažinimas būtų „tolygus užmerktoms akims į ūkininkų poreikius“, kurie konsultaciniuose komitetuose ragina padidinti BŽŪP biudžetą.

Europos Parlamento narė Šiaurės Vakarų regionui Fine Gael Midlands pabrėžė, kad nauji reikalavimai žemės ūkyje reiškia, kad reikia daugiau investicijų.

Žemės ūkiui keliami nauji reikalavimai – įskaitant klimato veiksmus – yra nepakankamai finansuojami. Europos Parlamento narė ketina iškelti šį klausimą Europos Komisijai šią savaitę. Be to, ji perduos Airijos ūkininkų nuomonę dėl BŽŪP konsultacijų.

Parengta pagal portalo Agriland informaciją VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos