Visi, kam reikalingi Augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > AUGALININKYSTĖ > Bus sušvelnintas vienas iš žalinimo reikalavimų

Bus sušvelnintas vienas iš žalinimo reikalavimų

LR žemės ūkio ministerija


2018-03-29

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Nuo nepalankių oro sąlygų nukentėjusiems ūkininkams šiemet bus taikomi sušvelninti žalinimo paramos schemos reikalavimai. Šią galimybę suteikė Europos Komisija, atsižvelgusi į Žemės ūkio ministerijos prašymą.

Po to, kai praėjusiais metais rugpjūčio–spalio mėnesiais gausios liūtys ir potvyniai sutrukdė ūkininkams pasėti žiemines kultūras, o kai kur sunaikino jau pasėtus pasėlius, pareiškėjams tapo sudėtinga įgyvendinti žalinimo reikalavimus ir turėti 2 ar net 3 skirtingas kultūras.

Lietuvoje, o taip pat Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Danijoje bei Lenkijoje 2018 metais švelnesnį pasėlių įvairinimo reikalavimą numatoma taikyti tik tiems žemės ūkio veiklos subjektams, kurie pateiks įrodymus, kad dėl prastų oro sąlygų jie negalėjo pasėti arba prarado jau pasėtus žieminius pasėlius, o padaryta žala viršija daugiau kaip 30 proc. viso jų žiemos sėjai skirto ploto.

Europos Komisija pabrėžia, kad valstybės narės pirmiausia turėtų pasirūpinti mažais ir vidutiniais ūkiais, kurie patyrė nuostolius. EK pristatytame žalinimo reikalavimo sušvelninimo projekte (jis oficialiai bus patvirtintas balandžio antroje pusėje) numatyta, kad ūkiams iki 30 ha pasėlių įvairinimo reikalavimas netaikomas, ūkiams nuo 30 iki 150 ha taikomas dviejų pasėlių įvairinimo reikalavimas, o ūkiams virš 150 ha, kaip ir įprastai, bus privalu turėti tris skirtingus pasėlius. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad naujoji pasėlių įvairinimo tvarka bus taikoma tik šių metų deklaravimui.

Primename, kad EK nukentėjusiems nuo praėjusios vasaros liūčių Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. Eur paramos, kuri bus išmokėta iki š. m. rugsėjo 30 d. VIDEONAUJIENOS

IKMIS 2020. Pasėlių stebėjimas – situacija Naujosios Akmenės rajone
IKMIS 2020. Pasėlių stebėjimas – situacija Anykščių rajone

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

4


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos