STRAIPSNIAI > PASAULIS > Paukščių gripas Bulgarijoje

Paukščių gripas Bulgarijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba


2018-04-20

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Bulgarijos atsakinga institucija pranešė, kad šios šalies Plovdivo srityje esančiame naminių paukščių ūkyje nustatytas aukšto patogeniškumo H5 potipio paukščių gripas.

Židinys nustatytas Chekeritsos medžioklės plotuose Striamos kaime Plovdivo srityje. Šioje teritorijoje buvo laikoma 510 kurapkų (Perdix Perdix) ir 210 kalninių keklikų (Alectoris chukar). 2018 m. balandžio 13–17 d. čia iš viso nugaišo 362 kurapkos ir 165 kalniniai keklikai. Ištyrus gaišenų mėginius, buvo nustatytas aukšto patogeniškumo paukščių gripo H5N8 virusas.

Siekiant, kad virusas neišplistų, visos šiuose medžioklės plotuose rastos paukščių gaišenos saugiai sunaikintos. Atsakingos Bulgarijos institucijos imasi visų būtinų priemonių, kad virusas toliau neplistų.

Lietuvos paukščių laikytojai turėtų išlikti budrūs ir griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų. Pastebėjus keistai besielgiančius paukščius, reiktų nedelsiant pranešti veterinarijos gydytojams ar teritorinėms valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboms. VIDEONAUJIENOS

Išsaugoti dirvožemį – vienas aktualiausių nūdienos agronominių iššūkių
Prisijunk, pajusk įkvėpimą ir sužinok apie modernų ūkininkavimą!

GEBA_1

 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

miskininkystes-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

LAS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/