STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Neonikotinoidais apdorotas sėklas leidžiama sėti tik šiltnamiuose

Neonikotinoidais apdorotas sėklas leidžiama sėti tik šiltnamiuose

LŽŪKT informacija


2018-05-02

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Valstybinės augalininkystės tarnyba informuoja (VAT), kad ES valstybės kvalifikuota balsų dauguma pritarė Europos Komisijos pasiūlymui  beveik visiškai apriboti neonikotinoidų naudojimą žemės ūkyje. Neonikotinoidais apdorotas sėklas leidžiama sėti tik šiltnamiuose, tad tokių augalų negalima persodinti į lauką.

Taip siekiama apsaugoti bites ir kitus apdulkintojus nuo neigiamo šių medžiagų poveikio. Skelbiama, kad šios augalų apsaugos produktų veikliosios medžiagos yra toksiškos bitėms ir gali pažeisti vabzdžių centrinę nervų sistemą, dėl to vabzdys gali ir žūti.

Pasak VAT, balsavimo metu 4 šalys pasisakė prieš ir 8 susilaikė, visos kitos pritarė Europos Komisijos pasiūlymui apriboti neonikotinoidų naudojimą. Lietuva pristatė kompromisinį variantą ir susilaikė dėl neonikotinoidų naudojimo apribojimo. Lietuva, kaip ir kai kurios kitos šalys akcentavo, kad  nėra alternatyvų bulvių gumbams, cukrinių runkelių ir vasarinių rapsų sėkloms beicuoti ir, kad  neonikotinoidai  šiuo metu yra vienintelė efektyvi priemonė, apsauganti bulves, cukrinius runkelius ir rapsus nuo kenkėjų ankstyvuose augimo tarpsniuose. Europos Komisija patvirtins teisės aktus artimiausiu metu.

Pagal Valstybinės augalininkystės tarnybos informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos