Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Patvirtinti paprastesni maisto produktų ženklinimo reikalavimai

Patvirtinti paprastesni maisto produktų ženklinimo reikalavimai

LŽŪKT informacija


2018-05-03

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad, atsižvelgusi į bendruosius maisto produktų ženklinimo reikalavimus nustatantį Europos Sąjungos (ES) dokumentą, kuriame numatyta, kad kiekviena valstybė narė gali pati nustatyti tam tikras išimtis, patvirtino paprastesnius maisto produktų ženklinimo reikalavimus.

Nuo šiol nedideliais kiekiais gaminantys ir tiekiantys (įskaitant rankų darbo produktus) gamintojai neprivalės ant produktų pakuočių nurodyti maistingumo deklaracijų.

Numatytos išimtys bus taikomos nedideliais kiekiais vietinei rinkai tiekiamiems fasuotiems maisto produktams. Pavyzdžiui, jei maisto produktų gamintojas pagamina ir parduoda:

  • ne daugiau kaip 300 kilogramų ar litrų fasuotų maisto produktų per savaitę arba ne daugiau kaip 15 600 kilogramų ar litrų fasuotų maisto produktų per metus,
  • ne daugiau kaip 600 pakuočių fasuotų maisto produktų per savaitę arba ne daugiau kaip 31 200 pakuočių per metus.

Pagal patvirtintus reikalavimus mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo įmonės, įsigyjančios fasuotus maisto produktus iš minėtų tiekėjų, nuo jų gamybos vietos turi būti nutolusios ne daugiau kaip 250 km.

Anot VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos, toks ženklinimo reikalavimų supaprastinimas labai padės smulkiajam verslui. „Dėl numatytų išimčių ne tik nereikia maistingumo deklaracijos nurodyti etiketėje, tačiau ir nelieka didelių kaštų reikalavusios prievolės atlikti teorinius skaičiavimus ar laboratorinius tyrimus maisto produkto maistingumui įvertinti“, – sako Darius Remeika.

Daugiau informacijos ir pačius reikalavimus galima rasti čia:

Pagal VMVT informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/