STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Įsigaliojo patikslintas žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas

Įsigaliojo patikslintas žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas

LŽŪKT informacija


2018-05-10

 © Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad nuo gegužės 9 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad susijusiais fiziniais asmenimis įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę laikomi sutuoktiniai, taip pat tėvai (įtėviai) ir jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).

Pagal nurodytą reglamentavimą susijusiais asmenimis laikomi sutuoktiniai ir jų nepilnamečiai vaikai. Taip susiaurinamas susijusių asmenų sąrašas – pilnamečių asmenų ir jų sutuoktinių, kuriančių savo ūkius, galimybės įsigyti žemę neapribojamos dėl jų sutuoktinių tėvų turimos žemės.

NŽT informuoja, kad iki gegužės 1 d. gavo 9 253 prašymus išduoti sutikimą įsigyti privačios žemės ūkio paskirties žemės. Iš viso jau buvo išduoti 8 427 sutikimai.

Patikrinusi informaciją valstybės įmonių registruose, NŽT 23 asmenims atsisakė išduoti sutikimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemės, kadangi pagal šiuos prašymus šių asmenų turimi žemės ūkio paskirties žemės plotai viršija 500 ha.

Sutikimų išdavimo ar atsisakymo išduoti sutikimus procedūra, kaip numatyta teisės aktuose, gali užtrukti iki 15 darbo dienų nuo prašymo išduoti sutikimą gavimo dienos, tačiau NŽT specialistai tokius sutikimus išduoda vidutiniškai per 10 dienų.

 Pagal NŽT informaciją
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos