STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Naujos lietuviškos valgomojo pomidoro hibridinės veislės

Naujos lietuviškos valgomojo pomidoro hibridinės veislės

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas


2017-03-09

 

Pomidorai yra viena vertingiausių daržovių, Lietuvoje ypač mėgstama. Pastaruoju metu vartotojai pageidauja, kad pomidorai būtų ne tik derlingi, bet ir skirtųsi vaisių dydžiu, forma, skoniu, spalva, luobelės ir minkštimo tvirtumu. Atsižvelgus į vartotojų poreikius, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute sukurtos trys naujos hibridinės pomidorų veislės.

Web-Veisles-trys

Rinkai skirti pomidorų vaisiai turi būti vidutinio dydžio ir transportabilūs, o kasdieniam vartojimui didesnę paklausą turi stambiavaisės (salotinio tipo) ir nedideliais vaisiais (kokteilinio tipo) pomidorų veislės. Atsižvelgus į šiuos vartotojų poreikius, pastaraisiais metais LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute vykdyta kryptinga pomidorų selekcija ir sukurtos trys naujos hibridinės pomidorų veislės, pasižyminčios geru derlingumu, vertinga biochemine sudėtimi ir skirtinga vaisių forma, dyžiu bei spalva.

Adas – indeterminantinio tipo ankstyvas lietuviškas valgomojo pomidoro hibridas. Augalo lapai tamsiai žalios spalvos. Pirmoji žiedinė kekė susiformuoja virš 6–7 lapo. Vaisiai nedideli – vieno vaisiaus vidutinė masė siekia 30–40 g. Ne visai sunokę vaisiai prie pagrindo neturi žalios dėmės, visiškai sunokę būna raudonos spalvos, apvalūs, su dviem arba trimis sėklalizdžiais. Pomidorai yra gero ir  malonaus skonio, tinka vartoti ir švieži, ir konservuoti. Vidutinis derlingumas siekia 17 kg m-2.

Ainiai – determinantinio tipo vidutinio ankstyvumo valgomojo pomidoro hibridas. Pirmojo žiedinė kekė susiformuoja virš 7–8 lapo. Hibridas subrandina vidutinio dydžio vaisius, kurių masė siekia vidutiniškai 70–80 g. Ne visai sunokę vaisiai turi žalią dėmę prie pagrindo. Sunokęs vaisius raudonos spalvos, cilindro formos, šiek tiek kampuotas su trimis arba keturiais sėklalizdžiais. Vaisiai pasižymi vertinga biochemine sudėtimi, turi tvirtą luobelę ir yra transportabilūs. Vidutinis derlingumas siekia 16 kg m-2.

Auksiai – indeterminantinis vidutinio ankstyvumo valgomojo pomidoro hibridas. Pirmoji žiedinė
kekė susiformuoja virš 5–7 lapo. Vaisiai nedideli, apvalūs, oranžinės spalvos su dviem arba trimis  sėklalizdžiais. Vieno vaisiaus vidutinė masė siekia 30–40 g. Vaisiai pasižymi vertinga biochemine
sudėtimi bei itin geru skoniu, tinka vartoti ir švieži, ir konservuoti. Hibridas skirtas auginti  šiltnamiuose. Vidutinis derlingumas siekia 17 kg m-2.

Audrius Radzevičius, Pranas Viškelis, Jonas Viškelis, Rasa Karklelienė, Nijolė Maročkienė, Danguolė Juškevičienė, Eugenijus Dambrauskas, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos