Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > PARAMA IR VERSLAS > Iki deklaravimo pabaigos liko dar trys savaitės – vėluoti nenaudinga

Iki deklaravimo pabaigos liko dar trys savaitės – vėluoti nenaudinga

LR žemės ūkio ministerija


2018-05-15

 

Nors iki deklaravimo pabaigos liko dar trys savaitės, Žemės ūkio ministerija ragina paskubėti, nes vėluoti – tiesiog nenaudinga. Šiuo metu pateikta beveik 50 tūkst. paraiškų, iš jų 44 tūkst. jau patvirtintos. Praėjusiais metais iš viso buvo pateiktos 130 642 paraiškos, iš jų 2942 naudojantis e-valdžios vartų portalu. Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos iki birželio 4 d.

Paramos paraiškos gali būti pateiktos savarankiškai, t. y. užpildžius ir patvirtinus elektroninės paraiškos duomenis Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje https://paseliai.vic.lt Žmonės paraiškas taip pat gali pateikti atvykę į seniūniją, kurioje įregistruota žemės ūkio valda, ar į savivaldybės žemės ūkio skyrių. Jeigu pareiškėjas ne pirmą kartą deklaruoja pasėlius, jam tereikia išsimatuoti laukus, žinoti, kur ir ką pasėjo. Planus ir kitus dokumentus reikia atsinešti tik tiems, kurie paraiškas pildo pirmąjį kartą. Seniūnijos specialistas padės elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų žemės ūkio naudmenų, pasėlių plotus bei užpildyti paraiškos duomenis.

Pasibaigus paraiškų teikimo terminui, prasidės pateiktų paraiškų administravimo procesas: bus nagrinėjami paraiškų duomenys, gauti pareiškėjų dokumentai, atliekamos patikros vietoje ir kt.

Pavėlavus paraiškos dar priimamos iki birželio 29 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą suma mažėja 1 proc.

Pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, paraiška priimama tik tais atvejais, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (pvz., pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai) aplinkybės. Tokiais atvejais pareiškėjas ar jo įpėdinis per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai sužinojo arba galėjo sužinoti apie minėtąsias aplinkybes, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 31 d. Taip pat ūkininkai, siekiantys kompensacinės paramos už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius pasėlius dėl 2017 m. vasaros liūčių, paraiškas ir nukentėjusius plotus turi įbraižyti ir pateikti iki birželio 4 d. Vėliau prašymai gauti kompensacines išmokas nebus tenkinami.

Be to, deklaruojant pasėlius, Žemės ūkio ir kaimo verslo registre patogu atnaujinti ir žemės ūkio valdos duomenis (deklaruotas žemės ūkio naudmenas, laikomus ūkinius gyvūnus, įregistruotus Ūkinių gyvūnų registre, ir pan.). Neatnaujinus šių duomenų, užtrunka paraiškų administravimo procesas, be to, pareiškėjai gali išmokas gauti vėliau. Iki gruodžio 31 d. atnaujinti savo valdos registracijos duomenis būtina net ir tada, jeigu niekas nesikeitė.


baneris

mazinu_1

apskaita