Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > PARAMA IR VERSLAS > Išmokų sulauks tik neturintys įsiskolinimų ūkininkai

Išmokų sulauks tik neturintys įsiskolinimų ūkininkai

Nacionalinė mokėjimo agentūra


2018-05-30

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra baigia mokėti ūkininkams likusią dalį tiesioginių išmokų už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei paramą pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones. Pervesdama paramos lėšas kaimo plėtros programų dalyviams, agentūra atsižvelgia į tai, ar pareiškėjai neturi įsiskolinimų Valstybiniam socialinio draudimo fondui (Sodrai) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Pareiškėjai (paramos gavėjai) turėtų suskubti ir įsiskolinimus padengti iki birželio 1 d.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad fiziniai asmenys, pateikę paraiškas pagal su plotu susijusias Lietuvos 2014–2020 metų kaimo plėtros programos priemones bei tęsiantys įsipareigojimus pagal ankstesniojo programinio laikotarpio priemones, gauna išmokas tik tuo atveju, jei neturi įsiskolinimų Sodrai. 

Tuo tarpu paramos lėšos kaimo plėtros programų priemonių dalyviams – juridiniams asmenims – gali būti mokamos tik tuo atveju, jei šie asmenys neturi įsiskolinimų Sodrai ir VMI. Ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, bei juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.

Atitiktis kriterijui neturėti įsiskolinimų vertinama nuo paraiškos pateikimo dienos iki kitų kalendorinių metų birželio 1 d.

Taip pat pareiškėjai turėtų nepamiršti laiku atnaujinti duomenų. Pasitaiko atvejų, kai paramos gavėjai nesulaukia išmokų, nes pasikeitė jų kontaktiniai duomenys (pavyzdžiui, buvo pakeista pavardė ar įmonės pavadinimas), uždaryta senoji banko sąskaita. Pareiškėjai savo kontaktinius duomenis bei sąskaitą banke paprastai ir greitai gali pakeisti informaciniame portale. VIDEONAUJIENOS

Lietuviško ūkio kokybė: auginkite, gaminkite, prekiaukite (1)
Ūkininkas įkūrė kompleksines paslaugas teikiantį autoservisą

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos