STRAIPSNIAI > PASAULIS > Europoje registruojami nauji paukščių gripo protrūkiai

Europoje registruojami nauji paukščių gripo protrūkiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba


2018-06-18

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Be Europoje plintančio afrikinio kiaulių maro, ūkinių gyvūnų laikytojus neramina ir nustatomi nauji paukščių gripo atvejai.

Bulgarijos atsakinga institucija pranešė apie didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo protrūkį dideliame komerciniame naminių paukščių ūkyje šalies šiaurės rytuose esančioje Dobričo srityje. Diagnozė patvirtinta daugiau kaip 1,7 tūkst. naminių paukščių. Iš viso ūkyje buvo laikoma beveik 140 tūkst. įvairių paukščių.

Bulgarijos atsakingos institucijos ėmėsi būtinų priemonių – visi ūkyje laikyti paukščiai (138 200) saugiai sunaikinti, veterinarijos specialistai atlieka epizootinius tyrimus, aiškinasi, kaip virusas galėjo patekti į ūkį. Siekiant, kad liga neplistų, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, tikrinami visi aplink židinį esantys naminių paukščių augintojų ūkiai. Tai jau antras paukščių gripo protrūkis stambiame paukštininkystės ūkyje Dobričo srityje šiais metais.

Kol kas 2018 metais Lietuvoje paukščių gripo išvengti pavyko, tačiau Europoje užregistruoti 47 paukščių gripo protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose (Bulgarijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Švedijoje), dėl to sunaikinta daugiau kaip 910 tūkst. ančių, žąsų, kalakutų, vištų ir fazanų. Paukščių gripo diagnozė laukiniams paukščiams patvirtinta 73 atvejais Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Airijoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad paukščių augintojai turi būti budrūs ir saugoti naminius paukščius nuo kontaktų su laukiniais. Pastebėję ligų požymius paukščių pulkuose, ėmus jiems gaišti, ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį, reikia apie tai pranešti artimiausiam teritoriniam VMVT padaliniui arba nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos