Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Lietuviškiems kviečiams ir žirniams nutiestas kelias į Bangladešą

Lietuviškiems kviečiams ir žirniams nutiestas kelias į Bangladešą

LŽŪKT informacija


2018-07-31

© Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos baigė daugiau kaip metus trukusį rinkos atvėrimo sąlygų derinimo procesą – Lietuvoje užaugintus kviečius ir žirnius jau galima importuoti į Bangladešą.

Daugėja valstybių, į kurias galima importuoti Lietuvoje užaugintą žemės ūkio produkciją. Valstybinė augalininkystės tarnyba informavo gavusi patvirtinimą iš Bangladešo nacionalinės augalų apsaugos organizacijos, kad baigtos visos reikalingos procedūros – nuo šiol lietuviški grūdai galės būti importuojami į šią didelę rinką turinčią Azijos valstybę.

Reikalingas fitosanitarinis sertifikatas

Norint eksportuoti kviečius į Bangladešą, būtinas Augalininkystės tarnybos išduotas fitosanitarinis sertifikatas (dokumentas išduodamas tuo atveju, jei išvežami grūdai atitinka Bangladešo keliamus fitosanitarinius reikalavimus). Taip pat grūdų kroviniai privalo būti apdoroti Lietuvoje registruotais fumigantais, kurių veiklioji medžiaga yra magnio fosfidas arba aliuminio fosfidas.

Plačios eksporto apimtys

Augalininkystės tarnybos duomenimis, lietuviški grūdai eksportuojami į daugiau nei 25 valstybes, tarp kurių: Saudo Arabija, Pietų Afrikos Respublika, Mozambikas, Iranas, Nigerija, Kenija, Egiptas, Sudanas, Libano Respublika, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Rusija, Senegalas, Izraelis, Vietnamas, Pakistanas ir kt.

Šiuo metu vis dar vyksta derybos ir dėl grūdų eksporto į JAV, Meksiką, Braziliją, Kiniją, Indiją.

Parengta pagal Valstybinės augalininkystės tarnybos informaciją

 


apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/