STRAIPSNIAI > PASAULIS > Paukščių gripas Bulgarijoje: sunaikinta 146 tūkst. naminių paukščių

Paukščių gripas Bulgarijoje: sunaikinta 146 tūkst. naminių paukščių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba


2018-10-23

©LŽŪKT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad Bulgarijoje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis dviejuose komerciniuose naminių paukščių ūkiuose. Virusas nustatytas Voyvodovo kaime, Chaskovo rajone esančiuose paukštininkystės ūkiuose, kuriuose buvo auginamos antys ir viščiukai broileriai.

Viename ūkyje buvo laikoma 16 tūkst. didžiųjų ančių. Papuolus ligos užkratui, staiga nugaišo per 330 ančių. Atlikus laboratorinius tyrimus, buvo patvirtinta didelio patogeniškumo (H5) paukščių gripo diagnozė.

Tą pačią dieną netoliese esančiame vištininkystės ūkyje, kuriame buvo laikoma 130 tūkst. vištų broilerių, paukščiai taip pat staiga pradėjo gaišti. Nugaišus daugiau kaip 730 vištų, laboratoriniais tyrimais buvo patvirtintas to paties potipio aukšto patogeniškumo paukščių gripas.

Visi abiejuose ūkiuose laikyti paukščiai nugaišinti, jų gaišenos sunaikintos. Bulgarijos veterinarijos specialistai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, siekiant užkirsti kelią virusui plisti. Nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, ūkiai dezinfekuojami, specialistai atlieka epizootinius tyrimus, aiškinasi viruso patekimo kelius. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos