Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > AUGALININKYSTĖ > Pluoštinių kanapių Lietuvoje auginama vis daugiau

Pluoštinių kanapių Lietuvoje auginama vis daugiau

Valstybinė augalininkystės tarnyba


2018-10-30

©LŽŪKT

Per penkerius metus pluoštinių kanapių plotai padidėjo keturis kartus, o augintojų skaičius – daugiau nei du kartus. Šiais metais 182 augintojai deklaravo beveik 4000 ha pluoštinių kanapių laukų, tuo tarpu 2014 m. 79 augintojai buvo deklaravę 1069 ha.

2018 metais didžiausi plotai buvo apsėti „Uso-31“ (1647,62 ha), „Finola“ (1000,78 ha) ir „Futura? 75“ (634,41 ha) veislių pluoštinėmis kanapėmis. Iš viso šiais metais Lietuvoje auginta 16 pluoštinių kanapių veislių. Išsamią informaciją apie pluoštinių kanapių pasėlių plotus pagal veisles ir ištirtus mėginius žiūrėkite čia.

Šiais metais vykdant pluoštinių kanapių auginimo priežiūrą, pastebėta, kad nusižengimų skaičius kasmet mažėja. 2018 m. užfiksuota 10 smulkių nusižengimų. Dažniausiai nustatyti nusižengimai – sėklos pakuočių ženklinimo sistemos pažeidimas, pavėluotai pateikiami pranešimai regioniniams skyriams. Taip pat ne visi pluoštinių kanapių augintojai laiku pateikia informaciją apie sodininkystės tikslais įsigytas ir pasėtas pluoštines kanapes.

Augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena, kad pagal Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymą šalyje galima auginti tik įteisintas pluoštinių kanapių veisles ir sėti tik sertifikuotą pluoštinių kanapių sėklą, atitinkančią žemės ūkio ministro patvirtintus Aliejinių ir pluoštinių augalų privalomuosius kokybės reikalavimus.

Rekomenduojame paskaityti

Pluoštinių kanapių naudojimas gyvulininkystėje: ką verta žinoti (I)

Pluoštinių kanapių naudojimas gyvulininkystėje: ką verta žinoti (II)


baneris

AgS LT 230x350

ikmis mokymu baneris

apskaita

GZPK BANERIS