Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Informacija apie gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą

Informacija apie gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą

LŽŪKT informacijaLietuvos Respublikos aplinkos ministerija


2018-11-28

 

Šiuo metu kyla įvairių klausimų, kam reikėtų registruotis į Aplinkos ministro patvirtintą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) ir vykdyti numatytus reikalavimus.

Atsakymų į neaiškius klausimus Aplinkos ministerijon vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos deleguotos Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistės: Ūkio apskaitos skyriaus vadovė Zita Sinickienė, augalininkystės ekspertė Kristina Narvidienė ir  Gyvulininkystės paslaugų vadovė Vilma Živatkauskienė.

Privaloma tik gaminių ir pakuočių tiekimo rinkai apskaita

Aplinkos ministerijos specialistai informavo, kad atliekų susidarymo apskaitą pagal GPAIS teisės aktus vykdyti įpareigojamos tik žemės ūkio bendrovės. Ūkininkams tokios prievolės nėra – iš jų paimtų atliekų apskaitą per GPAIS turi vykdyti atliekų tvarkytojai.

Labai svarbu akcentuoti, kad teisės aktų numatytais atvejais ūkininkai per GPAIS turi vykdyti gaminių ir pakuočių tiekimo rinkai apskaitą.

Sutarta nuolat rengti tokius susitikimus

Susitikimo metu sutarta nuolat rengti susitikimus naudojimosi GPAIS aktualijoms aptarti. Aplinkos ministerija kartu su Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos apsaugos departamentu siekia daugiau dėmesio skirti vartotojų konsultavimui, metodinei pagalbai ir organizuoja GPAIS pristatymus atskiroms vartotojų grupėms. Šiuo metu GPAIS naudojasi per 16 tūkstančių vartotojų.

Registravimosi į GPAIS instrukcijas ir vadovus, mokymų medžiagą ir vartotojų vadovus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl GPAIS veikimo galima rasti čia, o paklausimus dėl GPAIS veikimo reiktų siųsti el. paštu pagalba@aaa.am.lt.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/