STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Padaugėjo atvejų, kai privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą

Padaugėjo atvejų, kai privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija


2019-01-23

Įsigaliojus papildytam statybos techniniam reglamentui (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“, padaugėjo jo 3 priede išvardytų atvejų, kai planuojant statybos darbus privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD).

Nuo š. m. sausio 17 d. SLD reikia gauti, be kitų  nurodytų atvejų, ir norint rekonstruoti nesudėtingąjį statinį į neypatingąjį ar ypatingąjį, ir atlikti nesudėtingojo statinio kapitalinį ar paprastąjį remontą, taip pat, kai keičiama statinio kategorija – į neypatingąjį ar ypatingąjį.

Pažymėtina, kad šis STR leidžia neypatingųjų inžinerinių statinių statybą užbaigti ne statybos užbaigimo aktu, o statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą. Ši deklaracija turi būti patvirtinta ir įregistruota Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos.

Aplinkos ministerija primena, kad pagal š. m. sausio 1 d. įsigaliojusius Statybos įstatymo pakeitimus SLD laikomas išduotu ir galiojančiu, jeigu jo duomenys įregistruoti ir apie jo išdavimą visuomenė yra informuota paskelbus informacinėje sistemoje „Infostatyba“.
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos