STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Supaprastinta tvarka besikreipiantiems dėl komunalinių centralizuotų inžinerinių tinklų tiesimo valstybinėje žemėje

Supaprastinta tvarka besikreipiantiems dėl komunalinių centralizuotų inžinerinių tinklų tiesimo valstybinėje žemėje

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos


2019-01-28

©LŽŪKT

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), atsižvelgdama į savivaldybių ir inžinerinių tinklų valdytojų prašymus palengvinti statytojams išduodamų sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, procesą, inicijavo minėtų sutikimų išdavimą reglamentuojančių taisyklių pakeitimą.

Pakeistose taisyklėse reglamentuojama, kad statytojams kreipiantis į NŽT dėl sutikimų tiesti, tais atvejais, kai šių tinklų ir jiems funkcionuoti būtinų statinių apsaugos zonos, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, kirs daugiau nei 20-ies žemės sklypų ribas, nebereikės pateikti visų žemės sklypų, kuriems būtų taikomos naujos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, savininkų sutikimus dėl šių specialiųjų žemės naudojimo sąlygų žemės sklypams taikymo.

Taip pat tais atvejais, kai tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius planuojama kultūros paveldo objektų teritorijose ar jų apsaugos zonose, kreipiantis į Nacionalinę žemės tarnybą nereikės teikti Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos teritorinio padalinio pritarimo dėl šių darbų atlikimo. Į šį departamentą bus galima kreiptis atskirai. Kitaip tariant, minėti taisyklių pakeitimai leis statytojams tuo pačiu metu kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, žemės sklypų savininkus ar į Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos teritorinį padalinį, o tai turėtų paspartinti sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius išdavimo procesą.

 
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos