STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > ES vykdoma tiksliojo ūkininkavimo apklausa. Kviečiame dalyvauti

ES vykdoma tiksliojo ūkininkavimo apklausa. Kviečiame dalyvauti

Nacionalinė mokėjimo agentūra


2019-01-29
 
Siekiant išsiaiškinti, kiek yra žinomos, diegiamos ir naudojamos tiksliojo ūkininkavimo technologijos, visose 28 Europos Sąjungos valstybėse narėse vykdoma tiksliojo ūkininkavimo apklausa. Kviečiame dalyvauti ir Lietuvos ūkininkus. 
 
Tikslusis ūkininkavimas apibūdinamas kaip integruota informacija ir gamyba pagrįsta ūkininkavimo sistema, kuria siekiama padidinti viso ūkio gamybos našumą, efektyvumą ir pelningumą bei kuo labiau sumažinti nenumatytą poveikį aplinkai. Informacinių technologijų ir palydovinio padėties nustatymo duomenų naudojimas, nuotolinis stebėjimas ir proksimalių duomenų rinkimas – dalis technologijų, naudojamų tiksliajame ūkininkavime.
 
Taikant aukščiau įvardintas ūkininkavimo technologijas galimos įvairios naudos: didesnės ūkininkų pajamos, optimizuotas gamybos efektyvumas, mažesnė aplinkos tarša, geresnis prisitaikymas ir atsparumas nepalankioms oro sąlygoms, efektyvesnis darbas, mažiau varginančių darbo sąlygų.
 
Apklausoje kviečiami dalyvauti tiksliojo ūkininkavimo technologijų naudotojai ir tie, kurie jomis nesinaudoja.
 
Apklausa organizuojama bendradarbiaujant su Europos ūkininkų asociacija „Copa-Cogeca“, Europos nacionalinių žemės ūkio technikos asociacijų tinklu CEMA, Europos Komisijos tarnybomis – Žemės ūkio ir kaimo plėtros generaliniu direktoratu, Jungtiniu tyrimų centru ir Eurostatu – bei Europos aplinkos agentūra.
 
Apklausą rasite: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Survey-PAT-EU-2018?surveylanguage=LT
 
Jūsų nuomonės laukiama iki š. m. vasario 10 dienos.NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos