STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Sumokėti mokesčius už parduotą medieną – jau paprasčiau

Sumokėti mokesčius už parduotą medieną – jau paprasčiau

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija


2019-03-01

©LŽŪKT

Pakeitus Privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką, ji tapo paprastesnė ir parankesnė.

Fiziniai asmenys šiuos atskaitymus turi deklaruoti ir juos sumokėti per tą patį terminą, per kurį reikia deklaruoti ir sumokėti pajamų mokestį. Jie už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką gautas pajamas privalo deklaruoti ir sumokėti privalomųjų atskaitymų sumą iki kalendorinių metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos. Nustatytas šių atskaitymų mokestinis laikotarpis – kalendoriniai metai.

Kadangi naujoji tvarka įsigaliojo 2018 m. rugpjūčio 15 d., šiemet miško valdytojai, kurie yra fiziniai asmenysprivalo apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus iš pajamų, gautų 2018-ųjų antrąjį pusmetį už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške, ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką iki gegužės 1 d.

Miško valdytojai, kurie yra juridiniai asmenys, apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus turi iki kito mėnesio, einančio po mokestinio laikotarpio, 15-osios dienos. Šių  miško valdytojų privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis – kalendorinis mėnuo.

Privalomuosius atskaitymus sudaro 5 proc. miško valdytojo gautų pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką.

Jeigu miško valdytojas per mokestinį laikotarpį negavo pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką, už šį laikotarpį nereikia teikti privalomųjų atskaitymų deklaracijų ir jų mokėti. VIDEONAUJIENOS

Miškasodis: kaip sodinti eglaites
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos