Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > PARAMA IR VERSLAS > Paramos išmokėjimas priklauso ir nuo įsipareigojimų vykdymo termino

Paramos išmokėjimas priklauso ir nuo įsipareigojimų vykdymo termino

Nacionalinė mokėjimo agentūra


2019-03-13
©LŽŪKT
 
Paraiškas pateikusiems ūkininkams parama gali būti mokama tik įsitikinus, kad pareiškėjai laikosi prisiimtų įsipareigojimų. Tai nustato Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 1306/2013. Jei ūkininkas žalinimo reikalavimui tenkinti įsipareigojo pasėti posėlį, posėlį įterpti privalu iki gegužės 1 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), tik patikrinusi šio reikalavimo laikymąsi, gali pradėti ūkininkams mokėti žalinimo išmokas.
 
Ūkininkai, deklaruojantys daugiau kaip 15 ha ariamosios žemės, ne mažiau kaip 5 proc. jos dalies privalo deklaruoti kaip ekologiniu atžvilgiu svarbią vietovę (EASV). 1 kv. m posėlio arba žolinio įsėlio atitinka 0,3 kv. m EASV ploto. Jei pareiškėjas deklaravo posėlį kaip EASV plotą, jis turi laikytis posėlio sėjimui bei jo išlaikymui keliamų reikalavimų. NMA siekdama įsitikinti, kad pareiškėjai laikosi prisiimtų įsipareigojimų, privalo patikrinti ne mažiau kaip 1 proc. ūkių.
 
Patikros dėl posėlio įterpimo reikalavimo laikymosi – iki gegužės 1 d.
 
Posėlis sėjamas birželio 30 d. – rugpjūčio 15 d. po ankstyvųjų bulvių, ankstyvųjų daržovių, javų arba rapsų derliaus nuėmimo. Sėjamas posėlis, kurį sudaro bent dviejų augalų rūšių sėklų augalų mišinys (kviečių, kukurūzų, miežių, garstyčių, rapsų, ankštinių, žolinių augalų ir kitų augalų), turi būti sudygęs ir matomas lauke po pagrindinės rūšies augalų derliaus nuėmimo nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.
 
Posėlis gali būti išlaikomas trumpiau negu iki spalio 15 d., jei jis nepertraukiamai išlaikomas bent 8 savaites. Pareiškėjas, pasėjęs posėlį, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas el. paštu turi informuoti NMA apie sėją, nurodydamas tikslią sėjos datą, nuo kurios bus skaičiuojamas posėlio išlaikymo dirvoje terminas. Svarbu žinoti, kad posėlis negali būti naudojamas ganymui ir derliui ir turi būti įterptas į dirvą iki kitų metų gegužės 1 d.
 
NMA, siekdama įsitikinti, kad 2018 m. pareiškėjai laikosi minėto įsipareigojimo, šiais metais iki gegužės 1 d. vykdys patikras ūkiuose. Kompensacinės išmokos už žalinimo reikalavimų laikymąsi bus mokamos tik pasibaigus nustatytam įsipareigojimų vykdymo terminui.

baneris

mazinu_1

apskaita