STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėje

Apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba


2019-03-26

 

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė interaktyvią priemonę, kurioje galima rasti visos Europos duomenis apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms nuo 2017 m.

Ši priemonė parengta remiantis 28 ES valstybių narių, Islandijos, Norvegijos ir Šveicarijos pateiktais duomenimis apie 2017 m. šalyse atliktus bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus. Ji leidžia paprasčiau analizuoti EFSA ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) surinktus SalmonellaE. Coli ir Campylobacter atsparumo antimikrobinėms medžiagoms duomenis pagal šalis.

Duomenys surinkti ištyrus iš maisto, gyvūnų (penimų kiaulių ir jaunesnių nei vienerių metų veršelių) bei žmonių išskirtas bakterijas. Iš šių duomenų matyti, kad nuo 2017 m. SalmonellaE. Coli ir Campylobacter yra atsparios maistui, gyvūnams ir žmonėms.

ECDC ir EFSA skelbia, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos gyvūnų žmonėms perduodamoms ligoms (pvz., kampilobakteriozei ar salmoneliozei) gydyti, tampa mažiau veiksmingos. Išsamenės informacijos galima rasti 2017 m. Europos Sąjungos suvestinėje ataskaitoje apie zoonotinių ir indikatorinių bakterijų, išskirtų iš žmonių, gyvūnų ir maisto, atsparumą antimikrobinėms medžiagoms (anglų k.).

EFSA interaktyvią bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms duomenų atvaizdavimo priemonę galima rasti čia.
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos