STRAIPSNIAI > PASAULIS > Paryžiuje vykusioje parodoje ,,SIMA‘19“ – novatoriški produktai, technika ir paslaugos

Paryžiuje vykusioje parodoje ,,SIMA‘19“ – novatoriški produktai, technika ir paslaugos

Reda Milčiuvienė, LŽŪKT Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus vadovė ir Karolis Urba, LŽŪKT Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus augalininkystės paslaugų vadovas


2019-04-04

 

Paryžiuje vasario 24–26 d. vykusioje agroverslo parodoje ,,SIMA‘19“ ekspozicijas demonstravo 1800 įmonių iš 42 šalių. Paroda buvo išskirstyta į 15 skirtingų sektorių, kuriuose demonstruotos inovacijos nuo ekologinio iki tiksliojo ūkininkavimo.

Parodoje demonstruota žemės ūkio, produkcijos sandėliavimo, gyvulininkystės technika ir įranga, taip pat didelis dėmesys skirtas dirvožemio drėkinimo, tvaraus vystymo ir atsinaujinančios energijos sistemoms, ūkio valdymo IT programinei įrangai, konsultavimui.

Parodos metu „SIMA Innovation Awards“ medaliais apdovanoti novatoriška žemės ūkio įranga, produktai, technika ir paslaugos, atrinkti atsižvelgiant į tendencijas, susijusias su žemės ūkio įrangos pokyčiais, inovatyviais būdais, sprendžiančiais vartotojų problemas.

Skaitmeninės žemės ūkio technologijos nuo patikimų duomenų rinkimo iki jų panaudojimo pažangesniems sprendimams priimti, naujoms agronominėms žinioms įgyti, technikos, įrangos darbo kokybė ir našumas atsižvelgiant į sudėtingesnes pasėlių technologijas ir įvairesnių kultūrinių augalų veislių auginimą, taip pat  darbo sauga, sąlygos ir sveikata darbo vietoje – trys pagrindinės sritys, už kurias skirti  „SIMA Innovation Awards“ medaliai.

Apdovanoti parodos medaliais

Aukso medaliais apdovanoti: CLAAS kombainas JAGUAR 960 TERRA TRAC ir LAFORGE įmonės universali tiksliojo ūkininkavimo sistema DynaTrac®. Ji sumontuota ant traktoriaus prikabinimo agregato, valdoma GPS arba kamera, kad prikabinto agregato padėtis būtų tiksli. Tai gerina traktoriaus agregato trajektorijos sekimą ir lygiuose, ir kalvotuose laukuose.

Sidabro medaliais įvertinta AIRBUS DEFENCE AND SPACE & JOHN DEERE N-balanso (on-line ,,gyvai“) stebėjimas pagal palydovinius vaizdus ir technikos duomenis ir BOSCH „Smart Crops“  – lauko augalų stebėjimo, diagnostikos ir sprendimų priėmimo sistema. Ji susideda iš daugiaspektrinio „Bosch“ jutiklio ir programinės įrangos duomenims apdoroti, palyginti ir sprendimams priimti. Jutiklis matuoja augalo augimą, NDVI indeksą, chlorofilo kiekį, seka meteorologinius parametrus (temperatūra, drėgmės parametrai ir kt.). Taip pat jame sumontuota fotokamera, kuri teikia lauko / augalo nuotraukas. Surinkti duomenys apdorojami sukurtais agronominiais modeliais  – algoritmais, kuriuos galima susieti su palydovų teikiamais duomenimis.

Web-pav1BOSCH „Smart Crops“ sistema

Didelis dėmesys startuolių idėjoms

Agroverslo parodoje didelis dėmesys skirtas startuolių pristatomoms idėjoms, išskiriant atskirus parodos plotus „Start-Up Village“ bendradarbiaujant su „La Ferme Digitale“ ir ,,Inovation Village“. Priešingai nei įprastuose stenduose, šios zonos suteikė lankytojui artimesnio kontakto aplinką, aiškiai išskiriant startuolių grupes pagal tematiką. Savo inovacijas pristatė 34 įmonės.

Web-pav2„Start-Up Village“ ekspozicija domėjosi Augalininkystės paslaugų vadovas Karolis Urba

Pristatytos įvairios paslaugų platformos

Parodoje pristatyta ,,Agriconomie“ platforma, kurios sukūrimo tikslas yra palengvinti ir supaprastinti komercinių įmonių, produkcijos supirkėjų, platintojų ir ūkininkų bendradarbiavimą.

Žemės ūkio sektoriaus dalyviai susiduria su kliūtimis ir problemomis dėl produkcijos kainų neskaidrumo rinkoje, tam tikrų platintojų monopolija, labai specifinių technikos dalių už priimtiną kainą ir tinkamu laiku gavimu.

Platformoje ūkininkai vienoje vietoje gali rasti produkciją pagal kainą ir kokybę, lyginti produktų kainas. Taip pat gali konsultuotis su specialistais jiems rūpimais klausimais apie reikalingus produktus.

Pristatyta ,,Agri-échange“ – internetinė ne grynųjų pinigų platforma, skirta žemės ūkio technikos paslaugų mainams tarp ūkininkų.

Įmonė „AgriSolution“ pristatė ,,Irricam“ drėkinimo sistemos dalį, t. y. kamerą, kuri stebi laistymo sistemas ir nustato drėgnumą. Kamera prijungiama prie ūkininko turimos laistymo įrangos, fiksuoja garsą ir vaizdą, kurį perduoda 3G ūkininkui, o jis nuotoliniu būdu gali stebėti laistymo eigą. Šis paprastas ir efektyvus sprendimas susietas su ūkininko išmaniuoju telefonu.

Parodos dalyviai galėjo daugiau sužinoti apie „Api-agro“ žemės ūkio sektoriaus keitimosi duomenimis platformą, kurioje galima keistis Prancūzijos ir kitų Europos šalių duomenimis. Ji organizuoja ir koordinuoja informacijos srautus tarp žemės ūkio subjektų, kad jie galėtų saugiai kurti novatoriškas skaitmenines paslaugas, skirtas padėti ūkininkams ir subsektoriams gerinant jų veiklą.

Taip pat pristatytos „Carbon Bee“ – hiperspektrinės kameros, skirtos žemės ūkiui, žemės ūkio robotams ir traktoriams gaminti.

Sudomino „ClicParcelle“ programa, leidžianti ūkininkams valdyti atliekamus darbus, matyti derlių ir jo kokybę, taip pat palyginti savo rezultatus su kitų ūkininkų. Jie pasirenka rodiklius ir grupę, kurioje nori lygintis. Lyginama su tais ūkiais, kurie taip pat yra tos platformos naudotojai.

Interneto svetainėje „ComparateurAgricole.com“ lyginami geriausi žemės ūkio pasiūlymai, kuriuos galima gauti tiesiogiai iš ūkių. Svetainėje tiesiogiai iš ūkių siūloma parduoti grūdus, kviečius, miežius, kukurūzus, rapsus ir kt.

Parodoje dėmesys skirtas ir konsultavimo sričiai. Domėtasi „EnerBIOflex“ – nepriklausoma konsultavimo įmone, kuri specializuojasi žemės ūkyje. Ji remia ūkininkus vykdydama su energetika susijusią veiklą (energijos tiekimo sutarčių optimizavimas).

Paslaugų platforma „FarmLEAP“, skirta ūkininkams, norintiems gerinti veiklą dalijantis žiniomis, gerąja praktika, siekiant supaprastinti ir efektyvinti ūkio valdymą.

Web-pav3Apie „FarmLEAP“ platformos galimybes diskutavo Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus vadovė Reda Milčiuvienė

Interneto platformoje „Kintessia“ kaupiama informacija apie žemės ūkio, statybos ir transporto įrangą.
„Lituus“ siūlė sprendimus, susijusius su on-line prietaisais ir įrenginiais galvijų augintojams. Pirmasis siūlomas produktas yra naujos kartos on-line antkaklis pieno ir mėsiniams galvijams.

„Precifield“ – ūkio laukų kartografavimo, suskirstymo zonomis platforma, skirta dirvožemio ėminiams paimti. Taip pat joje galima sudaryti zonas vertinant dirvožemio struktūrą, organinių medžiagų kiekį, rūgštingumą. Joje lyginami paėmus ėminius gauti rezultatai ir priimami sprendimai.

„Delair“ įmonės „AG Input“ dronai ir interneto platforma, skirta ūkio laukams (daugiau sodininkystei arba kukurūzams) vertinti, probleminėms vietoms nustatyti, derliui prognozuoti. Yra galimybė lauką suskirstyti vieno augalo (vaismedžio, kukurūzo) tikslumu.

Web-pav5„Delair“ įmonės stendas

Savo veiklą parodoje pristatė „Pessl instruments“ – LŽŪKT turimų meteorologinių stotelių įmonė, siūlanti žemės ūkio technikos fiksuojamų parametrų sekimo, kaupimo ir perkėlimo į kompiuterį „iMETOS Active Tracker“ sprendimus.

Web-pav6„Pessl instruments“ ekspozicija

„SamSys“ veiklos sritys – žemės ūkio įrangos, technikos sekimas, fiksuojamų parametrų perdavimas į kompiuterį arba bendradarbiaujančių įmonių platformas. Duomenys kaupiami ir perduodami už vienkartinį mokestį nusipirkus priedėlį traktoriui ir mokant mėnesinį mokestį už palaikymą. Taip pat atliekamas duomenų perkėlimas USB internetu arba per nuotolį.

Sudomino „FarmStar“ ir „AIRBUS“ sukurta sistema, analizuojanti ir teikianti sprendimus žemės ūkiui pasitelkiant nuotolinius stebėjimus (palydovai, sensoriai, kameros ir kt.) ir matematinius modelius, agronominius algoritmus ir kt. Ši paslauga suteikia išsamios informacijos ir patarimų apie pasėlių būklę (augalų gyvybingumas, mitybos būklė, ligų rizika ir kt.). Išskiriami augalai: rapsai, kviečiai, kvietrugiai, miežiai.

Domėtasi „Xarvio Scouting“ sistema, padedančia identifikuoti „blogas“ laukų zonas fotografuojant mobiliu telefonu, kuriame įdiegta „xarvio ™ SCOUTING“ (nemokama programėlė). Ji pagal nuotraukoje užfiksuotą vaizdą nustato piktžoles, kenkėjus, augalų ligas. Analizuoja lapų pakenkimo lygį, nustato N kiekį augale. Atpažįsta 17 augalų ligų, analizuoja gaudyklių rezultatus, identifikuoja  117 piktžolių (tikslumas – 67 proc.), kai nuotraukos tikslumas yra didesnis nei 80 procentų. Tikslumas gali skirtis priklausomai nuo piktžolių augimo tarpsnio.

Web-pav8„Xarvio Scouting“ sistemos pristatymas

„Vantage-agrometius“ pristatė sprendimą dėl technikos fiksuojamų duomenų ir parametrų kaupimo ir perdavimo į kompiuterį, o įmonė „IsaAgri“ – kuriamus IT produktus žemės ūkiui ir naujoms technologijoms. Jos veiklos sritys – ūkio apskaita, technikos sekimo parametrai, nuotolinis stebėjimas, duomenų apdorojimas, darbų planavimas ir fiksavimas nuo augalininkystės iki vynuogynų.

Web-pav9„IsaAgri“ ekspozicija

Aplankius parodos ,,SIMA‘19“ ekspozicijas, matomos žemės ūkio technologijų vystymo tendencijos, nukreiptos į tiksliojo ūkininkavimo technologijų optimizavimą.

Palydovinių duomenų panaudojimas taikant tikslųjį ūkininkavimą žengia dar tik pirmuosius žingsnius, pateikiant bendrinę informaciją apie didelius laukų plotus, tikslinant šiuos duomenis antžeminiais stebėjimais (sensorius, meteorologinių stotelių duomenis ir kt.), išvengiant žmogiškojo faktoriaus.

Didelis dėmesys skiriamas įvairių sprendimų kūrimo procesams (duomenų nuskaitymo ir perdavimo jungtims), skirtų technikos kaupiamų ir fiksuojamų duomenų panaudojimui, kuriuos būtų galima pritaikyti bet kokiai ūkyje turimai technikai. Taip skatinant vidutinius ir mažesnius ūkius pasinaudoti inovatyvių technologijų galimybėmis, ir visiems kartu vystyti tvarų ir aplinkai draugišką ūkininkavimą. 

Nuotraukos autorių

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos