Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > MIŠKININKYSTĖ > Kviečiame į nacionalinį miškasodį 2019

Kviečiame į nacionalinį miškasodį 2019

Valstybinė miškų urėdija


2019-04-08

 

Mieli miško ir gamtos mylėtojai,

 • Šių metų balandžio 27 d. kviečiame Jus į „Nacionalinį miškasodį 2019“ – kartu sodinkime mišką, kuris užaugs ateities kartoms. Kad Lietuvoje visada oštų miškas. Kad miške visiems būtų gera.
 • Pageidaujančiųjų dalyvauti miškasodyje, prašome registruotis iš anksto – iš sąrašo išsirinkite Jums patogiausią miško sodinimo vietą ir susisiekite šalia jos nurodytais kontaktais. Kiekvienoje vietovėje dalyvių skaičius ribotas.
 • „Nacionalinio miškasodžio 2019“ pradžia numatoma š. m. balandžio 27 d. 10:00 val. Trukmė – apie 4 val.
 • Miškasodžio  dalyviai į miško sodinimo vietas atvyksta savo transportu. Miško sodinimo vietų koordinatės pateiktos sąraše. Kilus neaiškumams ar pageidaujant detalesnės informacijos, prašome susisiekti prie konkrečios sodinimo vietos nurodytais kontaktais.
 • Miškasodžio dalyvių prašome pasirūpinti tinkama apranga ir darbo pirštinėmis. Miško sodmenis ir darbo įrankius parūpins miškininkai.
 • Rekomenduojame avėti batus tvirtu padu – guminius, darbo ar žygio batus.
 • Neužmirškite pasirūpinti repelentais nuo erkių ir uodų, esant saulėtai dienai – apsauginiais kremais nuo saulės ir galvos apdangalais, esant lietingai dienai – neperšlampančiais drabužiais
  Miškininkai: lietuviai mišką myli ir sodina jį savo rankomis
   
   „Nacionalinis miškasodis“ yra tarsi baigiamasis pavasario darbų miškuose akcentas. Neabejoju, kad sulauksime daug dalyvių. Džiugu, kad atgimsta tradicijos – kaip mūsų proseneliai ir seneliai sodino miškus, kurie dabar ošia mums, taip ir mes savo rankomis norime sodinti mišką, kuris liks ateities kartoms“, – apie jau keletą metų gyvuojančią idėją sukviesti Lietuvos gyventojus į miškasodžio šventę pasakoja Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
  „Nacionalinis miškasodis 2019“ vyks 47-iose skirtingose vietovėse visos Lietuvos teritorijoje. Kartu su gamtos mylėtojais šią dieną planuojama pasodinti apie 100 hektarų miško. Juos apsodinti miškininkai atveš apie 400 tūkst. įvairių sodmenų.
     Iš viso 2019 metais planuojama atkurti 8663 hektarų miško. Tai šiek tiek mažiau nei buvo atkurta 2018 m. – 9192 hektarų. Be to, kiekvienais metais Valstybinių miškų urėdija įveisia naujų miško plotų, taip palaipsniui didindama šalies miškingumą. 2019 m. bus įveista 523 hektarai naujų miškų, pernai metais buvo įveista panašiai – 528 hektarai.
     „Miško atkūrimas tiesiogiai susijęs su prieš tai vykdytais kirtimais. Valstybinių miškų urėdija nuosekliai laikosi Miškų įstatymo, kuris įpareigoja kirtavietėse mišką atkurti ne vėliau kaip per trejus metus. Šiais metais miško atkuriama šiek tiek mažiau, nes ir kirtimų pernai buvo vykdyta mažiau“, – sako M. Pulkauninkas.
   Lietuvos miškuose daugiausiai auga spygliuočių, tad ir miškasodžio metu daugiausiai pasodinama eglių ir pušų. Šių rūšių spygliuočių sodmenys sudaro du trečdalius visų miškasodyje panaudojamų sodmenų, likęs trečdalis – lapuočių sodmenys. 2019 metais bus pasodinta apie 20 mln. vnt. eglių bei pušų sodmenų ir apie 9,2 mln. vnt. juodalksnio, beržo, ąžuolo, klevo, liepos ir kitų lapuočių medžių sodmenų.
     Visi miškasodžiui skirti sodmenys yra užauginami Valstybinių miškų urėdijos medelynuose. Didžioji jų dalis – iš selekciškai atrinktų sėklų, kurias subrandina geriausių Lietuvos medžių palikuonys.

Iki susitikimo miškasodyje!

Girininkiją, sodinimo vietą ir kontaktus registracijai rasite čia.  

Rekomenduojame pažiūrėti

Miškasodis: kaip sodinti eglaites


baneris-i-agro

bestplanter

medziobirza1 (1)