Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Karšti orai veikia svogūninės kandies vikšrų spartesnį vystymąsi

Karšti orai veikia svogūninės kandies vikšrų spartesnį vystymąsi

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas


2019-06-11

 

Svogūninių kandžių nepamatysime skraidant, tik priėję arčiau ir pajudinę augalą, galime pamatyti suaugėlį, vikšrai – rudomis galvomis ir nusėti karpelių. Česnakai jau iškėlė žiedstiebius (BBCH 51–55). Vyraujantys karšti orai veikia svogūninės kandies vikšrų spartesnį vystymąsi česnakuose. Veiksmingas produktas Ciperkill 500 EC (analogas Wizard 500 EC) 0,05 l/ha į 300 l/ha vandens.

Web-pav1Vyraujantys vasariški orai paspartino ir kopūstinės kandies vikšrų vystymąsi. Anksčiau išsodintų kopūstų plotuose pastatytose feromoninėse kopūstinių kandžių gaudyklėse šio kenkėjo gausumas nėra labai didelis. Ankstyvieji kopūstai, ypač jei augo po priedangom, artėja prie galvų sukimo pradžios (BBCH 40), o vidutinio vėlyvumo ir vėlyvieji kopūstai yra dar tik nuo BBCH 14 (ketvirtojo tikrojo lapeliso) iki BBCH 16 (šeštojo tikrojo lapelio) tarpsnio. Jeigu nepurškėte praeitą savaitę, rekomenduojame nupurkšti. Veiksmingi augalų apsaugos produktai: Mavrik 0,2 l/ha, Buldock 025 EC – 0,2 l/ha į 300 l/ha vandens.

Web-pav2Parengė dr. Laisvūnė Duchovskienė
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos