Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Keičiasi reikalavimai įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai

Keičiasi reikalavimai įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos


2019-07-04

© LŽŪKT nuotr.

Valstybinė augalininkystės tarnyba informuoja, jog įgyvendinant Europos Komisijos direktyvą nuo šių metų rugsėjo 1 d. keičiami reikalavimai panaudotai žemės ir miškų ūkio technikai, importuojamai iš ne Europos Sąjungos šalių (išskyrus Šveicariją). Atsižvelgdama į didelę fitosanitarinę riziką, susijusią su dirvožemiu ir auginimo terpe pernešant daugelį kenksmingųjų organizmų, Europos Komisija sugriežtino reikalavimus papildydama atitinkamus Direktyvos 2000/29/EB priedus dėl panaudotos žemės ir miškų ūkio technikos importo į Europos Sąjungą.

Remiantis Europos Komisijos reikalavimais, panaudota žemės ir miškų ūkio technika, importuojama į visas Europos Sąjungos šalis, nuo š. m. rugsėjo 1 d. turi turėti fitosanitarinį sertifikatą, o mašinos ar transporto priemonės, kurios buvo naudojamos žemės ar miškų ūkyje, turi būti įvežamos išvalytos, nuo jų pašalintos dirvožemio ir augalų liekanos.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad fiziniai ir juridiniai asmenys, įvežantys panaudotą žemės ir miškų ūkio techniką iš ne Europos Sąjungos šalių (išskyrus Šveicariją) nuo š. m. rugsėjo mėnesio privalo būti įsiregistravę Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre. Dėl įsiregistravimo iš anksto reikėtų kreiptis į Valstybinė augalininkystės tarnybos regioninį skyrių, kurio teritorijoje vykdote ūkinę veiklą. Regioninių skyrių sąrašą galite rasti čia.

Nauji importo reikalavimai taikomi naudotai žemės ir miškų ūkio technikai pagal šį kombinuotosios nomenklatūros kodų sąrašą:

Web-lentele


apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/