STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Pakeisti į Lietuvą savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai

Pakeisti į Lietuvą savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos


2019-07-31

Siekiant apsaugoti Lietuvos, o tuo pačiu ir Europos Sąjungos teritoriją nuo ligų ir kenkėjų, sumažinti iš ne Europos Sąjungos šalių leistini įsivežti į Lietuvos Respubliką augalų, augalinių produktų ir kitų objektų kiekiai, kurie skirti ne pardavimui, o savo reikmėms ir kurių įvežimui nereikia fitosanitarinio sertifikato. Tai reiškia, kad savo reikmėms į mūsų šalį galima ir toliau įsivežti tam tikrus augalus ir jų produktus, tik mažesniais kiekiais.

Tokie pakeitimai padaryti atsižvelgiant į Europos Komisijos audito išvadas.

„Visame pasaulyje, taip pat Europoje bei kaimyninėse valstybėse pasitaikantys augalų ligų židiniai verčia labai rimtai žiūrėti į galimas grėsmes, todėl visoje ES griežtėja reikalavimai ir vis daugiau dėmesio skiriama ligų ir kenksmingų organizmų kontrolei bei prevencijai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Sergejus Fedotovas.

Naujoje LR žemės ūkio ministro taisyklių redakcijoje nustatyta, jog savo reikmėms galima įvežti:

  • iki 10 pakelių, bet ne daugiau kaip 10 g vienos rūšies sėklų, iš viso ne daugiau kaip 100 g sėklų;
  • iki 200 g svogūnėlių, gumbasvogūnių bei gumbavaisių;
  • iki 5 kg vaisių ir daržovių;
  • iki 20 vnt. skintų gėlių;
  • iki 5 vnt. kambarinių (vazoninių) gėlių;
  • iki 20 vnt. daigų.

Atkreipiame dėmesį, kad šie kiekiai netaikomi augalams, augaliniams produktams ir kitiems objektams, kuriuos, remiantis teisės aktais, yra draudžiama įvežti į Lietuvos Respubliką ir visas Europos Sąjungos valstybes nares (pavyzdžiui, bulvių gumbai, dirvožemis) bei, remiantis Europos Komisijos sprendimais, jiems yra nustatyti laikini įvežimo apribojimai. Taipogi į šį sąrašą nepatenka dekoratyvinių ar vaisius vedančių medžių ir krūmų sodinukai.

Norint į Lietuvą ir kitas ES valstybes įsivežti didesnius kontroliuojamų augalų ir jų produktų kiekius, reikia augalų sveikatingumą įrodančio dokumento – fitosanitarinio sertifikato ir būti įsiregistravusiam fitosanitariniame registre.

Dėl registracijos prašome kreiptis į regioninį skyrių pagal Jūsų vykdomą veiklą: http://www.vatzum.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/darbuotoju-kontaktai/

 
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos