STRAIPSNIAI > PASAULIS > Latvijos žalieji grikiai gavo tarptautinį apdovanojimą

Latvijos žalieji grikiai gavo tarptautinį apdovanojimą

LŽŪKT informacija


2019-09-16

„Baltic Bio Grain“ nuotr.

Tarptautinėje parodoje „Riga Food 2019“, vykusioje rugsėjo 4–7 d. parodų centre Kypsaloje, dalyvavo daugiau nei 700 įmonių iš 30 šalių. Įmonė „Baltic Bio Grain“ pasiūlė visiškai naują produktų liniją – žaliuosius grikius „Mana ģimene“. Jie užėmė pirmąją vietą kategorijoje „Geriausia pakuotė“.   

Biologiniai žalieji grikiai yra visiškai natūralūs

 Įmonė „Baltic Bio Grain“ pirmą kartą dalyvavo tarptautinėje parodoje su šūkiu „Natūralus maistas – laiminga šeima“. Biologiniai žalieji grikiai yra visiškai natūralūs, užauginti Gaujos Nacionalinio parko teritorijoje. Nors naujas produktas ką tik pasirodė prekyboje, jis jau sulaukė didelio dėmesio, tiek iš pirkėjų, tiek iš parodos „Riga Food“ lankytojų. Grikiai, kurie patenka pas pirkėjus ir restoranų šefus, yra biologiškai užauginti, neturi glitimo ir yra ypatingi, nes jie kaip senais laikais, išgliaudomi mechaniškai, yra gyvi ir gali sudygti, ką galima patikrinti net namų sąlygomis juos daiginant patiems. Grikiai turi švelnų skonį, jų natūrali spalva yra žalia, o ne ruda, nes grūdai termiškai nėra apdorojami – skrudinami, tokiu būdu išlaiko daugiau vertingų savybių, lyginant su paprastais grikiais, kurie yra parduotuvių asortimentuose. Žalieji grikiai yra padalinti į porcijas ir įpakuoti į dėžutę iš kraft kartono.

Pakuotę kūrė geriausi Latvijos dizaineriai

„Baltic Bio Grain“ atstovė Rita Stasiloviča pripažįsta, kad kuriant pakuotę daug mąstyta, kad ji būtų ne tik natūrali ir patraukli, bet ir sutilptų reikšminga informacija tiek apie produktą, tiek apie Latviją. „Pakuotę sukūrė geriausi Latvijos dizaineriai, apmąstę kiekvieną niuansą, kad dizainas būtų tinkamas tiek Latvijos rinkai, tiek eksportui. Kartu su būtina informacija ant dėžutės galima rasti vietinius autentiškumo elementus: XIX a. pabaigos valstiečių sodybos paveikslą pagal medžiagą iš valstybinio archyvo, taip pat skaidrų langelį, kurio forma specialiai iškirpta pagal Latvijos valstybės kontūrus, kuris leidžia pamatyti grūdus ir liudija apie produkto kilmės šalį, populiarindamas ją užsienyje. Ant dėžutės galima rasti QR kodą, kuris suteikia galimybę gauti gundančius elitinio restorano receptus“, – teigė Rita Stasiloviča.

„Esame patenkinti dideliu lankytojų susidomėjimu ir aukštu jų įvertinimu parodoje  „Riga Food“, kurioje pasiūlėme paragauti žaliųjų grikių, leisdami jiems pažinti  riešutus ir saulėgrąžų sėklas primenančią skonių puokštę. Daug pasakojome apie jų privalumus, apie grikių, kaip žemės ūkio kultūros, kelių tūkstančių metų senumo istoriją viso pasaulio kontekste ir augimo procesus Latvijoje. Didžioji dalis lankytojų stebėjosi faktu, kad grikiai yra auginami ir Latvijoje. Po balsų suskaičiavimo esame laimingi, taip pat palankiai įvertintas pakuotės dizainas, užėmęs pirmąją vietą atitinkamoje kategorijoje. Greičiausiai, tai reiškia, kad viską padarėme teisingai. Atsižvelgdami į gautus pareikalavimus, žaliuosius grikius artimiausiu metu planuojame eksportuoti tiek į Baltijos šalis, tiek į Europą, kur jie jau seniai vertinami. Malonu, kad mūsų latviškam produktui užsienio rinkoje nereikia keisti išvaizdos arba prisitaikyti prie konkretaus regiono – susidomėję platintojai dizainą taip pat laiko sėkmingu. Esu tikra, kad šis produktas greitai užkariaus didelę auditoriją ir pakeis paprastus rudus, skrudintus grikius, todėl šį produktą toliau puoselėsime ir populiarinsime. Ateityje taip pat planuojame dalyvauti tarptautinėse parodose“, – sakė R. Stasiloviča.

Kaip jau žinoma, „Baltic Bio Grain“ yra inovatyvi įmonė – akredituota Europos biologinio ūkio sertifikatu LV-BIO-01, sertifikuota institucijoje „Aplinkos kokybė“ ir nuo šių metų jai priskirtas kokybės ženklas „Latviška kokybė“. Įmonė gamina žaliuosius grikius, kuriuos nuo 1991 m. augina biologiniame „Latvijas labums“ (ūkyje Latvijoje).

Parengta pagal įmonės „Baltic Bio Grain“ pranešimą spaudai VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos