Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Rekomendacijos paukščių gripo prevencijai

Rekomendacijos paukščių gripo prevencijai

LR žemės ūkio ministerija


2020-01-09

 

Kaimyninėje Lenkijoje ir toliau plintant paukščių gripui mūsų šalies paukščių augintojai ir laikytojai raginami išlikti budriais ir laikytis visų biologinio saugumo reikalavimų.

Rekomenduojama negirdyti paukščių atvirų telkinių vandeniu, prižiūrėti, kad pašarai būtų laikomi saugiai, neprieinami laukiniams paukščiams, kurie yra pagrindiniai šio virusio platintojai. Taip pat – kuo dažniau skalbti drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kt.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus, vykstančius į Lenkiją, kad vengtų lankytis kaimyninės šalies paukščių laikymo vietose ar ūkiuose, tokiu būdu nesudarytų galimybių pernešti ligos sukėlėjų. Taip pat nerekomenduojama vežti į Lietuvą lenkiškus paukščius, paukštieną ar kiaušinius. Labai svarbu, kad į Lietuvos teritoriją grįžtančios transporto priemonės, naudojamos naminiams paukščiams gabenti, būtų valomos ir dezinfekuojamos.

„Norime nuraminti vartotojus, kad paukščių gripas žmonėms nepavojingas, termiškai apdorota paukštiena yra saugi vartoti. ES Komisijos nurodymu, nustačius paukščių gripo protrūkius, privalo būti laikomasi biologinės saugos – ne tik 3–10 km, bet ir platesnėse zonose nustatomi apribojimai bei įgyvendinamos papildomos kontrolės priemonės. Lenkijos kolegos imasi visų priemonių, kad paukštiena iš protrūkių vietų nepatektų į rinką. Kaimyninės valstybės specialistai atlieka epidemiologinius tyrimus ir paaiškėjus galimiems viruso patekimo keliams, Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, bus nedelsiant informuota“, – teigia VMVT direktorius Darius Remeika.

VMVT vykdo sustiprintą kontrolę, stebi, kad iš tų regionų, kuriuose buvo nustatytas paukščių gripas, nebūtų įvežama produkcija - paukštiena arba jos gaminiai.

Lenkijos kompetentinga institucija vykdo sustiprintą kontrolę, užtikrinančią, kad iš apribojimų zonų nebūtų vykdomas paukščių ir jų produktų judėjimas.

Liga pasireiškia paukščių gaišimu, jie tampa apatiški, nustoja lesti, gerti, gali atsirasti pamėlynavimų barzdelių, skiauterių srityse, patinimų kakluose ar galvose. Pastebėjus ligos simptomus, reikėtų nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją arba informuoti artimiausią VMVT departamentą, laikytis prevencijos priemonių.

Parengta pagal VMVT informaciją


apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/