Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Brazilija atsivėrė lietuviškiems kviečiams

Brazilija atsivėrė lietuviškiems kviečiams

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos


2020-02-17

© LŽŪKT nuotr.

Brazilijos Žemės ūkio, gyvulininkystės ir tiekimo ministerija patvirtino, kad nuo šiol lietuviški kviečiai galės būti eksportuojami į šią didelę rinką turinčią Pietų Amerikos valstybę.

„Atverta nauja didelė rinka lietuviškiems kviečiams suteikia mūsų grūdų augintojams daugiau galimybių realizuoti savo produkciją. Džiaugiuosi, jog pavyko įtikinti Brazilijos atsakingąją instituciją, kad lietuviški kviečiai yra saugūs ir kokybiški.  Dabar belieka perduoti estafetę Lietuvos grūdų augintojams ir perdirbėjams. Tiek Brazilijos, tiek ir anksčiau atvertos Kinijos rinkos kelia ganėtinai griežtus fitosanitarinius reikalavimus, todėl augintojai ir eksportuotojai turėtų užauginti ne tik daug kviečių, bet kartu ir užtikrinti, kad šie būtų kokybiški bei atitinkantys fitosanitarinius reikalavimus“, – teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

2019 metais lietuviškiems kviečiams buvo atverta itin svarbi Kinijos rinka. Į šią šalį jau eksportuota daugiau kaip 300 tūkst. tonų kviečių. Be to, jau inicijuotas ir Kinijos rinkos atvėrimas miežiams, žirniams bei rapsams.

2018–2019 metais eksportuota 2,2 mln. t kviečių, o 2017–2018 m. – 2,7 mln. tonų. Kviečiai, kaip ir kiti grūdai, yra eksportuojami ne tik į Europos Sąjungos, bet ir trečiąsias šalis. Augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, 2019 metais lietuviški kviečiai buvo eksportuojami į 11 pasaulio šalių ir sudarė beveik 1,6 mln. tonų.

Lietuviški grūdai eksportuojami į daugiau kaip 25 pasaulio šalis, tokias kaip Saudo Arabija, Pietų Afrikos Respublika, Mozambikas, Iranas, Nigerija, Kenija, Egiptas, Sudanas, Libano Respublika, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Izraelis, Vietnamas, Pakistanas ir kt.

Šiuo metu vykdomos grūdų rinkų atvėrimo derybos su Indija dėl žirnių, JAV dėl kviečių, Pakistanu dėl žirnių bei Meksika dėl kviečių.


apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/