STRAIPSNIAI > PASAULIS > Nyderlandai investuoja į tikslųjį ūkininkavimą

Nyderlandai investuoja į tikslųjį ūkininkavimą

Parengta pagal užsienio spaudą


2017-04-03

 

Olandijos vyriausybė skyrė 1,4 mln. Eur finansavimą palydovų naudojimo sistemoms kurti, informuoja portalas www.hortibiz.com. Šalies žemdirbiams siekiama pateikti išsamią informaciją apie dirvožemį, oro kaitą ar pasėlių augimą. Vyriausybė tikisi, kad, turėdami šiuos duomenis, ūkininkai galės tvariau ir efektyviau ūkininkauti, o tai padės užtikrinti stiprias Nyderlandų pozicijas žemės ūkio ir sodininkystės srityje, paspartins tikslųjį ūkininkavimą ir leis šaliai išspręsti pasaulinę maisto krizę ateityje.

Olandijos žemės ūkio ir sodininkystės sektorius turi itin stiprią tarptautinę reputaciją, tad vyriausybė siekia stiprinti šią poziciją, investuodama į naujoves. Specializuotos kompanijos analizuos iš palydovų gautus duomenis ir teiks ūkininkams tikslingas konsultacijas laistymo, tręšimo ir augalų purškimo klausimais. Tikslūs duomenys leis ūkininkams atidžiau stebėti pasėlius ir imtis atitinkamų veiksmų, jei tai būtina. Vyriausybė tikisi, kad, turėdami šiuos duomenis, ūkininkai galės tvariau ir efektyviau ūkininkauti, o tai padės užtikrinti stiprias Nyderlandų pozicijas žemės ūkio ir sodininkystės srityje, paspartins tikslųjį ūkininkavimą ir leis šaliai išspręsti pasaulinę maisto krizę ateityje.

Speciali nuotolinio stebėjimo įranga

Duomenis renka palydovai, skriejantys 500 ir 900 kilometrų aukštyje virš Žemės. Naudojant specialias nuotolinio matavimo ir fiksavimo sistemas, palydovai fiksuos unikalią informaciją: dirvožemio kokybę, santykinę drėgmę, temperatūrą ir aplinkos sąlygas, galima analizuoti biomasės, azoto ir krakmolo kiekį pasėliuose. Be to, palydovai fiksuos informaciją ir kitais aspektais, pavyzdžiui, vandens kokybės, miškų ir aplinkos pokyčius. Palydovų duomenys turėtų būti prieinami jau šį sezoną portale satellietdataportaal.nl. Pasak projekto organizatorių, palydovų duomenys bus prieinami internete online realiu laiku, o kiekvienas ūkininkas turės nemokamą prieigą.

Prisijungimas prie palydovų duomenų

Žinoma, nėra lengva iššifruoti palydovų duomenis. Apskritai, duomenys pirmiausia analizuojami mokslo institutų ir specializuotų įmonių, tuomet apibendrinti ir pateikiami žemdirbiams interneto portaluose pagal sritis, pavyzdžiui, informacija apie augaliją (www.groenmonitor.nl ) arba dėl tręšimo ir drėkinimo (www.akkerweb.nl ). Tikslieji pasėlių auginimo metodai gali sutaupyti nemažai kuro, sėklų, dirbtinių trąšų, augalų apsaugos priemonių ir vandens.

Parengta pagal užsienio spaudą VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos