Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > PARAMA IR VERSLAS > Pakeitėte ar planuojate keisti asbestinę stogų dangą – tą turite žinoti

Pakeitėte ar planuojate keisti asbestinę stogų dangą – tą turite žinoti

LŽŪKT informacijaNacionalinė mokėjimo agentūra


2020-04-16

 

NMA informavo, kad paramos gavėjai, įgyvendinę projektus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“, privalo NMA pateikti už paramos lėšas įgyto turto draudimo dokumentus. 

NMA primena, kad balandžio 2 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeitus KPP administravimo taisykles, paramos gavėjams, gavusiems paramą pakeisti asbestinių stogų dangą kaimo vietovėse, neliko įsipareigojimo NMA teikti užbaigto projekto metinių ataskaitų už praėjusius ataskaitinius metus. 

Tačiau paramos gavėjai visu projektų kontrolės laikotarpiu (5 metus nuo paskutinio paramos išmokėjimo dienos) privalo drausti už paramos lėšas įgytą turtą ir NMA kalendorinių metų pradžioje pateikti įsigytų investicijų draudimo dokumentus. 

Šiemet, dėl šalyje susiklosčiusios situacijos, investicijų apdraudimą įrodančius dokumentus NMA Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento paramos administravimo skyriams būtina pateikti iki liepos 1 d. (įprastai – iki gegužės 1 d.). Karantino metu pasirašytus dokumentus galima teikti el. paštu, taip pat registruotu paštu NMA svetainėje nurodytas teritorinių skyrių adresais. 

NMA, nors ir negaudama paramos gavėjų užpildytų metinių ataskaitų, sieks užtikrinti tinkamą projektų priežiūrą, ir visu kontrolės laikotarpiu kasmet įsipareigoja pati tikrinti duomenis apie paramos gavėjų atitiktį priemonių įgyvendinimo taisyklėse nustatytiems įsipareigojimams, prioritetiniams kriterijams bei projekto priežiūros rodikliams. 

Šiuo metu renkamos paraiškos 

Primename, kad pretenduoti pakeisti asbestinius stogus naudojantis ES parama yra  galimybė ir šiuo metu. Paraiškų teikimo laikas pratęstas iki gegužės 29 dienos. Taigi kviečiame kaimų gyventojus telefonu ar el. paštu kreiptis į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurus. Konsultantai supažindins su taisyklių reikalavimais, įvertins, ar paraiška atitinka atrankos kriterijus, parengs projektą ir padės jį sėkmingai įgyvendinti. 

Naudinga informacija:

 

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

baneris

mazinu_1

apskaita