Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > PARAMA IR VERSLAS > Jaunasis ūkininke, įgyvendink savo žemės ūkio verslo idėjas!

Jaunasis ūkininke, įgyvendink savo žemės ūkio verslo idėjas!

LŽŪKT informacija


2020-05-27

© LŽŪKT nuotr.

Jaunieji ūkininkai kviečiami įgyvendinti savo žemės ūkio verslo idėjas pasinaudodami ES parama. Nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 16 866 963 Eur paramos suma.

Galima paramos suma vienam paramos gavėjui – 40 tūkst. Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, išmokant ją 2 dalinėmis išmokomis. Svarbu tai, kad šios dalys pakilo: nuo šiol pirmoji išmokos dalis bus 80 proc., antroji – 20 proc. (anksčiau išmokos dalys sudarė 50 proc. ir 50 proc.).

Parama skiriama žemės ūkio produktų gamybai bei prekiniams žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) jaunojo ūkininko valdoje, apdoroti, perdirbti bei tiekti rinkai.

Reikalavimai pareiškėjui

Paramos gali kreiptis ne vyresni nei 40 metų (paraiškos teikimo metu dar nėra suėję 41 metai) ūkininkai, įregistravę žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu, pirmą kartą besisteigiantys žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai, turintys (arba iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigojantys įgyti) reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, t. y. įgiję profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą, aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą, išklausę jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

Pareiškėjo ūkis ir valda paramos paraiškos pateikimo metu turi būti įregistruoti ne anksčiau kaip prieš 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo.

Paramos siekiančio ūkininko valdos ekonominio dydžio potencialas (planuojamas VED) turi būti ne mažesnis kaip 8 tūkst. Eur ir ne didesnis kaip 70 tūkst. Eur per metus – toks jis turės būti išlaikytas iki verslo plano kontrolės laikotarpio pabaigos. 

Parama galės būti teikiama jauniesiems ūkininkams, jei jie, kaip ūkio ir (arba) valdos valdytojai, nebuvo ir nėra pateikę paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti, – ją pareiškėjas turės pateikti ne vėliau kaip per 18 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Kaip mokama parama

Pirmoji išmokos dalis, mokama po sprendimo skirti paramą, sudarys 80 proc. paramos sumos – dėl šios išmokos dalies mokėjimo prašymo teikti nereikia. Likusi išmokos dalis, mokama kitais metais po verslo plano įgyvendinimo, sudarys 20 proc. paramos sumos – norintys ją gauti ūkininkai turės pateikti mokėjimo prašymą. Mokėjimo prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip vasario mėnesį, pasibaigus finansiniams metams. Antroji išmokos dalis bus mokama tik tuo atveju, jei verslo planas bus tinkamai įgyvendintas, priešingu atveju parama nebus mokama, o išmokėta paramos dalis susigrąžinama.

Padės konsultantai

Pretenduojantys į jaunojo ūkininko išmoką, turi įvertinti, kokias galimybes turi idėjai išplėtoti bei apsvarstyti, ar idėja yra reali ir įgyvendinama. Taip pat būtina įsitikinti, ar atitinka taisyklėse numatytus tinkamumo kriterijus, ar sugebės laikytis įsipareigojimų. 

Įvertinkite savo galimybes ir įgyvendinkite svajonę! Jums padės Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai. Jie išsamiai susipažins su veiklos srities paramos teikimo schema, taisyklėse numatytais tinkamumo kriterijais ir reikalavimais paramai gauti, įsipareigojimais, kuriuos turėsite vykdyti gavę paramą, taip pat parengs verslo projektą. Kviečiame į Jums artimiausią Konsultavimo tarnybos biurą

Agroakademija.lt rekomenduoja pažiūrėti

Jaunojo ūkininko vizija – modernus augalininkystės ūkis

Sėkmės pavyzdžiai įkvepia: ūkis, kur pažanga, verslumas ir gamyba auga kartu

Ūkininkas įkūrė kompleksines paslaugas teikiantį autoservisą

 

LŽŪKT, ŽŪM informacija

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

baneris

mazinu_1

apskaita