Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Koks vanduo geresnis: iš čiaupo, virintas ar reikėtų įsirengti vandens filtrus?

Koks vanduo geresnis: iš čiaupo, virintas ar reikėtų įsirengti vandens filtrus?

LŽŪKT informacija


2020-06-15

 

Vanduo – svarbiausias elementas, be kurio žmogus neišgyventų. Lietuvoje viešai tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinės savybės yra geros ir kokybė reguliariai tikrinama, tad jį galima gerti iš čiaupo nevirintą. Tais atvejais, kai geriamojo vandens tiekėjai negali garantuoti, kad vanduo natūraliai švarus, geriamąjį vandenį dezinfekuoja (dažniausiai natrio hipohloritu) ir taip užtikrina vandens švarumą.

Tarša geriamajame vandenyje dažniau nustatoma tikrinant smulkiųjų vandenviečių (kurių vandens kokybė nėra reguliariai tikrinama) ar privačių šulinių vandenį.

Individualūs vandens gerinimo filtrai gali būti naudingi, tačiau renkantis juos būtina žinoti, kokias medžiagas norėsite iš vandens šalinti. Norėdami priimti geriausią ir niekieno neįtakojamą sprendimą, ar verta įsirengti vandens filtrus, turėtumėte ištirti geriamąjį vandenį laboratorijoje ir nepasikliauti vien filtrų pardavėjų atliekamais tyrimais. Renkantis filtrus pravartu žinoti, kad kai kurie filtrai labai suminkština geriamąjį vandenį, o jame buvę gyvybiškai svarbūs kalcio, magnio, kalio jonai yra pakeičiami mažai naudingu natriu. Toks labai minkštas vanduo praktiškai tampa mažai nuosėdų sudarančiu techniniu vandeniu, kuris tinkamiausias skalbyklėms, vandens šildymo sistemoms užpildyti.

Kviečiame išsitirti Jūsų geriamąjį vandenį

Ar esate tikri, kad Jūsų geriamasis vanduo yra tinkamas vartoti? Pasitikrinti galite Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos laboratorijoje išsityrę vandens pH, nitritus, nitratus, amonį, bendrąją geležį, permanganato sk., sulfatą, natrį. Daugiau informacijos: http://www.lzukt.lt/laboratoriniai-tyrimai/

Esant dideliems karščiams, specialistai pataria, kad geriamasis vanduo būtų vėsus, bet ne per šaltas, kad dėl didelio temperatūrų skirtumo išvengtumėte galimų susirgimų.

Pagal LŽŪKT ir VMVT informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/