Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Išbandyk interaktyvų klimato kaitai skirtą tinklapį

Išbandyk interaktyvų klimato kaitai skirtą tinklapį

LŽŪKT informacija


2020-06-17

 

Žemėje nuolat vyksta ilgalaikiai ir lėti klimato svyravimai, kuriuos lemia natūralūs procesai, kaip planetos orbitos parametrų ir atmosferos cheminės sudėties kitimas, kalnodara, tektoninių plokščių dreifas. Tačiau nuo industrializacijos pradžios fiksuojami klimato pokyčiai išsiskiria tuo, kad pagrindinė kaitos priežastis – žmonių veikla. Dabar visuomenė turės puikią progą patraukliai ir suprantamai susipažinti su vykstančia klimato kaita – kuriamas interaktyvus portalas, – skelbia Aplinkos ministerija. 

Portale bus supažindinama su kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos politika, nuolat informuojama, kaip pasaulyje ir Lietuvoje ši politika įgyvendinama. Jame reikiamos informacijos ras mokslininkai, nevyriausybinės organizacijos, valstybės ir savivaldos institucijos, pramonės įmonės, plačioji visuomenė, moksleiviai, studentai ir kt.

Jau veikia šio portalo tinklapis klimatokaita.lt. Jame, be visapusiškos susistemintos informacijos apie klimato kaitą ir jai mažinti skiriamas pastangas bei priemones, skelbiamos su šia tematika susijusios aktualijos, renginiai, pateikiamos informacijos šaltinių nuorodos, įdiegtos duomenų mainų integracinės sąsajos su išorinėmis informacinėmis sistemomis, skaitmeninės edukacinės priemonės ir kt.

Kiekvienas tinklapio lankytojas, atsidaręs skaičiuoklę, gali sužinoti, kokį jis palieka COpėdsaką, pavyzdžiui, važiuodamas automobiliu ar skrisdamas lėktuvu. Kelionės COskaičiuoklė yra integruota į populiarią Lietuvos maršrutų planavimo priemonę. Ši skaičiuoklė, planuojant maršrutą, pateikia informaciją apie kelionės anglies pėdsaką pasirenkant skirtingas transporto priemones ir pasiūlo aplinkai palankiausią pasirinkimą.

Tokio pobūdžio šiuolaikiškus klimato kaitai skirtus tinklapius jau yra sukūrusi Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Airija, Olandija, Norvegija, Švedija, Šveicarija ir Jungtinė Karalystė. Lietuva iš Baltijos šalių – pirmoji.

Pagal Aplinkos ministerijos informaciją
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos