Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > VERTA ŽINOTI > Registruojant ūkius nebereikės popierinių dokumentų

Registruojant ūkius nebereikės popierinių dokumentų

LR žemės ūkio ministerija


2020-06-30

 

Registro duomenų teikėjams nebereikės kartu su dokumentais pateikti Ūkininkų ūkių registrui ir popierinių dokumentų kopijų. Tam pirmadienį vykusiame posėdyje galutinai pritarė Seimas.  

Žemės ūkio ministerijos projektu, kuriuo atsisakoma perteklinio reikalavimo registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais Ūkininkų ūkių registrui pateikti ir popierines dokumentų kopijas, siekiama mažinti administracinę naštą, didinti elektroninę paslaugų plėtrą ir gerinama teikiamų Ūkininkų ūkių registro paslaugų kokybė. Priėmus įstatymą administracinė našta sumažės 369 tūkst. Eur.

Šiuo metu Ūkininko ūkio įstatyme yra nustatytas reikalavimas registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais pateikti ir popierines dokumentų kopijas. 2018 m. kovo mėn. sukūrus bendrą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro ir Ūkininkų ūkių registro portalą, registrų tvarkymo įstaigoms ir juose tvarkomų asmens duomenų tvarkytojams – VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ir savivaldybių administracijų darbuotojams - atsirado galimybė skaitmenizuoti pateiktus duomenų teikėjų prašymus ir prie jų pridedamus dokumentus bei juos sukelti į skaitmenizuotų duomenų bazę.

Projekte taip pat numatoma, kad ūkis turi būti įregistruotas ir ūkio įregistravimo pažymėjimas išduotas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo ir dokumentų pateikimo registro tvarkymo įstaigai dienos. Jeigu ūkį įregistruoti atsisakoma, priežastys nurodomos raštu. 


apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/