Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > PASAULIS > Augalų ligą bus galima nustatyti nematant išorinių jos simptomų

Augalų ligą bus galima nustatyti nematant išorinių jos simptomų

LŽŪKT informacija


2020-09-11

© LŽŪKT nuotr.

Naujosios technologijos vis labiau priartina robotiką prie maisto gamybos. Tai svarbu, nes žmonės nenori dirbti monotoniško darbo. Augintojams vis sunkiau susirasti darbuotojų, tad pasėlių sėjos, ravėjimo ir purškimo darbus jau perima robotai taip padidindami ir darbo kokybę, ir jo efektyvumą. Kelią skinasi ir terahercinių skeneriai, nustatantys augalų ligą labai ankstyvoje jos stadijoje, – teigiama portale „Global Future Farming Summit“ .

Naujoji technologija pagrįsta terahercinių skenerių atvaizdais, kuriais galima nustatyti, ar augalas neužkrėstas bakterijomis, kol dar net nesimato išorinių simptomų. Ši nauja technologija leis žymiai efektyviau naudoti profilaktinį purškimą nuo ligų.

Ji kuriama „One Earth Research“ centre, kur bendradarbiauja IMEC, Wageningen UR ir Radboud universitetai. Tyrimai rodo, kad jau galima išmatuoti augalo šaknų sistemą, kol jis dar yra vazonėlyje. Šiuo metu mokslininkai bando sukurti metodą, kuriuo naudojantis augale būtų galima aptikti patogenus, išmatuoti vandenyje esančias mineralines medžiagas.

Jutikliai renka informaciją apie atskirus augalus. Visi duomenys yra analizuojami serveryje pagal tam tikrus algoritmus. Augintojas iškart gautų atsiliepimą apie augalo būklę, tad ūkininkui nereikėtų imti augalų pavyzdžių, siųsti jų į laboratoriją ir laukti rezultatų.

Taigi jutikliai tampa mažesni ir vis labiau patikimesni. VIDEONAUJIENOS

Keturi ūkiai – keturios skirtingos patirtys
Interviu su EK atstove: apie ūkininkus, konsultantus ir įspūdžius iš viešnagės Lietuvoje

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


baneris-i-agro

darbu sauga-2

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2021 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos