Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > PARAMA IR VERSLAS > Apie tiesioginėms išmokoms taikomą finansų drausmės mechanizmą

Apie tiesioginėms išmokoms taikomą finansų drausmės mechanizmą

Nacionalinė mokėjimo agentūra


2021-01-06
© LŽŪKT nuotr.
Kiekvienais metais pagal pateiktas paraiškas nustatomi ne tik ūkininkams skiriamų tiesioginių išmokų pagal atskiras paramos schemas dydžiai, bet ir Europos Sąjungos reglamentu nustatomas išmokų koregavimo koeficientas, kuriuo mažinama 2 000 Eur viršijanti suma. Šiuo finansų drausmės mechanizmu siekiama papildyti Europos Sąjungos žemės ūkio sektoriaus krizių rezervą, iš kurio teikiama parama žemės ūkiui.
 
Finansinės drausmės priemonė taikoma nuo 2013 m. visoms Europos Sąjungos narėms, ir ji skirta lėšoms rinkti į krizių rezervą, iš kurio teikiama papildoma parama žemės ūkio sektoriui. Krizių rezervas sudaromas kiekvienų metų pradžioje. Tiesioginių išmokų koregavimo koeficientas nustatomas, atsižvelgiant į Europos Sąjungos biudžeto projektą bei išlaidų prognozes, ir jis taikomas tik 2 000 Eur viršijančioms tiesioginėms išmokoms, kurios turi būti skiriamos ūkininkams atitinkamais kalendoriniais metais.
 
2020 m. lapkričio 30 d. Europos Sąjungos reglamente nustatyta, kad už 2020 kalendorinius metus sumos, viršijančios 2 000 Eur, bus mažinamos 2,906192 proc. koregavimo koeficientu. Taigi, jei apskaičiuota bendra pagrindinės išmokos, išmokos už pirmuosius hektarus, žalinimo išmokos, išmokos jaunajam ūkininkui, susietosios paramos už plotus, susietosios paramos už gyvulius suma viršija 2 000 Eur ribą, tai šią sumą viršijanti dalis mažinama 2,906192 proc. Reglamentas taikomas nuo praėjusių metų gruodžio 1 d.
 
Paminėtina, kad, kaip ir kasmet, pritaikius nustatytą finansų drausmės kompensavimo koeficientą, pareiškėjams bus kompensuojama dalis sumažintos tiesioginių išmokų sumos. Planuojama 4,8 mln. Eur kompensavimo išmokų išmokėti 2021 m. rugsėjo mėnesį – jas gaus tie pareiškėjai, kuriems buvo pritaikyta finansų disciplina mokant paramą pagal 2019 m. paraiškas. Kompensavimo išmokos nebus mokamos pareiškėjams, nepateikusiems paraiškų 2020 m.


 VIDEONAUJIENOS

Akmenės krašto ūkininkai teikia ir apgyvendinimo paslaugas
Galimybė už konsultavimo paslaugas mokėti pigiau

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

baneris-i-agro

es parama


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2021 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos