Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > AUGALININKYSTĖ > Ar liūtys nuplovė kenkėjus daržovių pasėliuose?

Ar liūtys nuplovė kenkėjus daržovių pasėliuose?

LŽŪKT informacija


2021-06-16

© LŽŪKT nuotr.

Pasak LAMMC SDI mokslininkės dr. Laisvūnės Duchovskienės, net ir liūtys nenuplovė pupinių amarų nuo valgomųjų burokėlių lapų, nors kolonijos ir liko  nedidelės.

Valgomieji burokėliai dar pažeidžiami, nes yra tik 3–5 tikrųjų lapelių tarpsnio (BBCH 13–15).  Registruotų apsaugos priemonių nėra.

burokelis_Vidus

Pupiniai amarai ant valgomojo burokėlio lapo

Morkų pasėlyje priešingai – amarų nebelikę. Morkos yra 3–4, o anksčiau pasėtos ir 5-ojo tikrojo lapelio tarpsnio (BBCH 13–15).

Kopūstinės kandies suaugėlių gausumas vis dar nedidelis, liūtys trukdo skraidyti ir joms. Tačiau jau skraido baltukai, aptikome ir kopūstinių baltukų kiaušinių.

Vidus_kop

Kopūstinio baltuko kiaušiniai ant kopūsto lapo

Svogūnai,  auginami iš sėjinukų, nukentėjo nuo krušos, bet ryškesnių kenkėjų pažeidimų nematyti. Svogūnai yra 4–5 tikrųjų lapelių tarpsnio (BBCH 14–15).

Prisijunkite prie informacinio portalo www.ikmis.lt!

Nemokamame portale www.ikmis.lt rasite sodų, dažų ir lauko augalų ligų bei kenkėjų prognozavimo modelius. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas vadovaujantis meteorologinių stotelių duomenimis, tad sistemoje pateikta informacija yra operatyvi, ir, tikimės, padės priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Pagal LAMMC SDI informaciją


baneris

AgS LT 230x350

ikmis mokymu baneris

apskaita

GZPK BANERIS