Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > AUGALININKYSTĖ > Būkite budrūs: sodus atakuoja įvairiausio plauko kenkėjai ir ligos

Būkite budrūs: sodus atakuoja įvairiausio plauko kenkėjai ir ligos

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas


2021-06-29

 

Visos meteorologinės stotelės stebėjimo laikotarpiu, esant gausiems krituliams,  užfiksavo labai stiprų rauplių plitimo foną, kurį dar palaiko ilgai išliekanti drėgmė ant lapų dėl rasų. Nesnaudžia ir kenkėjai.

Atsižvelgiant į tai, obelų apsaugos sistemoje turi dominuoti gydomojo (sisteminio) poveikio fungicidai ten, kur jau matosi rauplių dėmės arba buvo stiprios infekcijos. Apsauginio (kontaktinio) poveikio fungicidų pakanka ten, kur lig šiol nėra matomų obelų rauplių, taip pat naudinga panaudoti sisteminio-kontaktinio fungicidų mišinį, nes šie mišiniai dėl skirtingo poveikio papildo vienas kitą ir užtikrina geresnę obelų apsaugą.

Krituliai sudarė itin palankias sąlygas ne tik obelų rauplių stiprioms infekcijoms, bet ir vaisių puviniams plisti.

Sodo augaluose labai išplitę įvairių rūšių amarai, lapsukiai, krinta vaisių užuomazgos su vaisėdžių, pjūklelių pažeidimais. Itin palankios sąlygos sodinėms erkėms, kriaušinei blakutei plisti. Atitinkamai,  pagal poreikį, naudojami insekticidai ir / ar akaricidai.

Visuose sodininkystės ūkiuose sumontuotos iScout išmaniosios gaudyklės su feromonais fiksuoja gausų obuolinio vaisėdžio plitimą, palankios sąlygos ir lervoms vystytis. Masinis drugių skraidymas prasidėjo ir žalingumo riba jau pasiekta. Pastaraisiais metais didžiausias obuolinio vaisėdžio gausumas registruotas nuo birželio 9 d. iki liepos 6 ± 3 d. Po to, iki liepos trečios dekados, populiacija paprastai mažėja, o rugpjūčio mėnesį vėl kyla.
 lapsukio pazeidimas

Lapsukio pažeidimas 

 obelu rauples ant vaisiu ir boruzes lerva

 Obelų rauplės ant vaisių ir boružės lerva

obuolinio pjuklelio pazeistos uzuomazgos

 Obuolinio pjūklelio pažeistos užuomazgos

 pilkojo obelinio amaro pazeidimas

 Pilkojo obelinio amaro pažeidimas

 vysninis amaras ant tresnes

Vyšninis amaras ant trešnės

 vysninis amaras

Vyšninis amaras

 zaliojo amaro susukti obelu lapai

 Žaliojo amaro susukti obelų lapai

Prisijunkite prie informacinio portalo www.ikmis.lt!

Nemokamame portale www.ikmis.lt rasite sodų, dažų ir lauko augalų ligų bei kenkėjų prognozavimo modelius. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas vadovaujantis meteorologinių stotelių duomenimis, tad sistemoje pateikta informacija yra operatyvi, ir, tikimės, padės priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Parengė dr. Alma Valiuškaitė, LAMMC SDI


baneris

AgS LT 230x350

ikmis mokymu baneris

apskaita

GZPK BANERIS