Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > APSKAITA IR MOKESČIAI > Keičiasi subsidijų už prastovas dydis ir mokėjimo tvarka

Keičiasi subsidijų už prastovas dydis ir mokėjimo tvarka

Monika Lukošienė
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Skuodo r. biuro buhalterinės apskaitos konsultantė


2021-07-08

 

Subsidija teikiama už prastovose dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino esančių darbuotojų darbo užmokestį. Pagal naują mokėjimo tvarką atlyginimai bus subsidijuojami du mėnesius – nuo 2021-07-01 iki 2021-08-31.

Pirmąjį kalendorinį mėnesį subsidijos dydis sudaro 100 proc. atlyginimo už prastovą, bet ne daugiau kaip 0,9 MMA, antrąjį kalendorinį mėnesį – ne daugiau kaip 0,6 MMA dydžio. Subsidija bus mokama tik tuo atveju, jeigu atlyginimas mokamas pervedimu į banko sąskaitą ir apie prastovas pranešta Valstybinei darbo inspekcijai. Maksimali subsidijos už prastovas suma liepos–rugpjūčio mėnesiais apskaičiuojama:

  • liepą: 642 x 0,9 = 577,80 Eur
  • rugpjūtį: 642 Eur x 0,6 = 385,20 Eur

Nauja ir tai, kad bus subsidijuojamas po prastovų grįžusių darbuotojų darbo užmokestis. Parama galės pasinaudoti tik tada, kai prastova buvo paskelbta ne mažiau kaip 75 darbo dienas (ne mažiau kaip 600 darbo valandų) per pirmuosius 6 kalendorinius mėnesius nuo LRV paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos. Subsidija skaičiuojama nuo „Sodrai“ deklaruotų darbuotojo draudžiamųjų pajamų, bet ne daugiau kaip liepos–rugpjūčio mėnesiais. Darbuotojų atlyginimai turi būti pervesti į darbuotojo banko sąskaitą.

Gera žinia ir savarankiškai dirbantiems asmenims – jiems pagal Užimtumo įstatymo pakeitimus nuo 2021-07-01 iki 2021-08-31 numatoma pratęsti 260 Eur išmokos mokėjimą. Šia išmoka pasinaudoti galės tik tie asmenys, kurių:

  • 2020 m. pajamos, palyginti su 2019 m., sumažėjo bent 30 proc., ir
  • 2019 m. uždirbo ne mažiau kaip 3 084 Eur pajamų sumą, ir
  • savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki ekstremaliosios situacijos ir karantino, kurio metu nustatyti ūkinės veiklos apribojimai, paskelbimo dienos, ir
  • jeigu savarankiškai dirbantis asmuo dirba pagal darbo sutartį, jam apskaičiuotas DU pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra ne didesnis už MMA.

Jeigu išmoka mokama IĮ, MB ar UAB savininkui, įmonė neturi turėti likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

 

uadt

 

apskaita

baneris_5