Dėl koronaviruso plitimo grėsmės kovo 13–27 dienomis stabdomas mokymo kursų organizavimas. Visi, kam reikalingi augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

STRAIPSNIAI > AUGALININKYSTĖ > Žiedinukai žieminių rapsų pasėliuose

Žiedinukai žieminių rapsų pasėliuose

LŽŪKT informacija


2011-04-27

 

Radviliškio, Kėdainių ir kitų rajonų konsultavimo biurų augalininkystės konsultantų duomenimis,  žieminių rapsų pasėliams pradėjo kenkti žiedinukai.

Ziedinukai

Esant aukštesnei nei 15 °C temperatūrai, rapsiniai žiedinukai yra aktyvūs, todėl gali padaryti daug žalos ir taip išretėjusiems žieminių rapsų pasėliams. Žemesnėje temperatūroje kenkėjai yra mažiau aktyvūs ir mažiau žalingi.

Žiedinukai pradeda plisti nuo lauko pakraščių. Šiuo metu jų gausa jau pasiekė žalingumo ribą, t. y. ant augalo randami vidutiniškai 1–2 vabalai.

Vabalai yra apie 1,5–2,7 mm ilgio juodi, blizgantys. Jie žalingiausi nuo rapsų skrotelės tarpsnio iki butonizacijos pabaigos. Pažeisti rapsų butonai nubyra.

Insekticidus reikėtų naudoti, jei stiebo augimo tarpsnio pradžioje vienam augalui tenka vidutiniškai 1–2 žiedinukai, rapsams esant butonizacijos tarpsnio – 3–4 vabalai.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Patirtimi dalinasi augalininkystės konsultantas iš Prancūzijos
Naujos kartos bioorganinės trąšos vertos dėmesio

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

projekto

4


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos