STRAIPSNIAI > PASAULIS > Pieno kainoms kilti pagrindo beveik nėra

Pieno kainoms kilti pagrindo beveik nėra

LŽŪKT informacija


2015-08-24

Belgijos ūkininkai, protestuodami dėl žemų pieno supirkimo kainų, į Cinio slėnio laukus išpylė tūkstančius tonų pieno. BBC.co.uk nuotr.

 

Rugpjūčio 17 d.,Vašingtonas. Pieno gamintojus į neviltį varančios žemos pieno supirkimo kainos gali pakilti nebent rudenį. Kaip praneša „Agrimoney.com“, nepaisant šiemet (palyginti su 2014 m.) 30 proc. sumažėjusių pieno supirkimo kainų, Jungtinėse Amerikos Valstijose netikėtai išaugo sūrių paklausa. Nors ji per artimiausius 3 mėnesius, iki rugsėjo 30-osios, padidėjo tik 4 proc., vis dėlto ekspertai mano, jog tai labai aiškus signalas rinkoms, kad pieno kainos turėtų šiek tiek kilti.

Kalbėdamas su investuotojais, bendrovės „Dean Foods“ generalinis direktorius Deivas Taneris (Dave Tanner) pabrėžė, kad nepaisant padidėjusios sūrių paklausos, tikėtis bent jau panašių pieno supirkimo kainų, kokios buvo 2014 metais, – neverta. Savo ruožtu „Agrimoney.com“ akcentuoja, kad praėjusią savaitę pieno supirkimo kainos pasiekė tokias žemumas, kokių nėra buvę per pastaruosius 13 metų. Kainų mažėjimo tendencijas patvirtino ir pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade“ (GDT) paskutinės prekybinės sesijos. Liepos 15 d. ir rugpjūčio 4 d. prekybos aukcionai vėl buvo su neigiamu indeksu. Per juos pieno produktų kainos mažėjo atitinkamai 10,7 ir 9,3 procentų. Pažymėtina, kad GDT indeksai neigiamus rodiklius rodo jau 10 sesijų iš eilės, nuo pat 2015 m. kovo 17 dienos.

Parengė Gediminas Stanišauskas, ŽŪK „Pienas LT“ atstovas spaudai VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos