STRAIPSNIAI > PASAULIS > Didžiojoje Britanijoje bičių mirtingumas vienas didžiausių Europoje

Didžiojoje Britanijoje bičių mirtingumas vienas didžiausių Europoje

Parengta pagal užsienio spaudą


2014-04-28

 

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje bičių mirtingumas vienas didžiausių Europoje. 2012–2013 m. atsižvelgiant į regionų skirtumus 17-oje ES šalių buvo ištirta 32 tūkst. bičių šeimų. Lyginant pietines ir šiaurines Europos vietoves, žiemos periodu bičių mirtingumas buvo 3,5–33,6 procento.

Tyrimai parodė, kad 2012–2013 m. žiemą iš tirtų bičių šeimų Didžiojojo Britanijoje žuvo apie 28 proc. bičių. Prastenė situacija buvo tik Belgijoje, kur žuvo rekordiškai daug bičių – net 34 procentai. Tyrimo laikotarpiu Vokietijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Portugalijoje bičių mirtingumas siekė 10–15 procentų. Geriausiai bitėms sekėsi peržiemoti Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Ispanijoje. Jų mirtingumas šiose šalyse buvo mažesnis nei 10 procentų. Vasaros sezonu bičių mirtingumas visoje Europoje buvo daug mažesnis nei žiemą – 0,3–13,6 procento.

Kaip bebūtų, Europos Komisija, kuri buvo tyrimo iniciatorė (skyrė 3,3 mln. svarų), teigia, kad rezultatai nedžiuginantys, tačiau ne tokie prasti, kaip tikėtasi. Juk pernai JAV bitininkai neteko daugiau nei trečdalio bičių šeimų.

Praėjusiais metais Briuselis uždraudė neonikatinoidinius pesticidus, kurie itin kenkia bitėms. Europos Komisija ketina daugiau dėmesio skirti naujų agrarinės aplinkosaugos priemonių kūrimui ir diegimui, kurios turėtų būti integruotos į bendrąją Europos žemės ūkio politiką. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos