STRAIPSNIAI > PASAULIS > Kai kurios ES šalys nesilaiko paršavedžių laikymo boksuose draudimo

Kai kurios ES šalys nesilaiko paršavedžių laikymo boksuose draudimo

Parengta pagal užsienio spaudą


2013-03-01

 

Pagal paskutinius duomenis, 17 iš 27 šalių narių nevisiškai laikosi Europos Sąjungos draudimo laikyti paršavedes boksuose, informuoja portalas „Farmers Weekly Interactive“.

Draudimas laikyti paršavedes kiaules boksuose įsigaliojo nuo 2013 m. sausio 1 d., nors Jungtinėje Karalystėje tai uždrausta dar 1999 metais.

Anglijos Ūkių tarybos ministrai, susirinkę į posėdį sausio pabaigoje, buvo supažindinti su naujausiais duomenimis. Pranešta, kad  tik 10 šalių, įskaitant pačią Angliją, iki galo įgyvendino naująsias taisykles.

Mažiausiai iš kiaulininkystę smarkiai plėtojančių šalių dėmesio šioms taisyklėms skyrė Vokietija, Prancūzija ir Airija. Taigi Vokietijoje reikalavimai  įgyvendinti 73 proc., Prancūzijoje – 72 proc., o Airijoje – 82 procentais.

Daugiausia dėmesio šiems reikalavimams skyrė kiaulininkystės plėtros lyderės – Danija ir Olandija. Danijoje  jie  įgyvendinti 94 proc., Olandijoje – 98 procentais.

ES sveikatos ir vartotojų politikos komisaras Tonis Borgas (Tonio Borg) sakė, kad  reikalavimų nesilaikančios valstybės narės turi imtis griežtų ir  koordinuotų veiksmų, kad būtų laikomasi ES teisės aktų dėl gyvūnų gerovės. 

DEFRA sekretorius Owen Paterson (Auvenas Patersonas) kvietė imtis griežtų veiksmų prieš šalis, kurios nesilaiko ES draudimo laikyti kiaules boksuose, tačiau Briuselis pareiškė, kad imsis priemonių prieš bet kurią valstybę narę, kuri sieks uždrausti kiaulienos ar jos produktų, pagamintų nesilaikant naujųjų taisyklių, importą.

Valstybių narių naujųjų taisyklių laikymasis, proc. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos