STRAIPSNIAI > PASAULIS > 2012-ieji Rusijos ūkininkams nebuvo palankūs

2012-ieji Rusijos ūkininkams nebuvo palankūs

LŽŪKT informacija


2013-01-18

 

Portalas „Farmers Weekly“ informuoja apie žemdirbius, ūkininkaujančius įvairiose pasaulio šalyse. 2012 metų ūkininkavimo patirtimi dalijasi Robinas Jeveris (Robin Jewer) iš Rusijos.

Robinas Jeveris – ūkininkas ir agronomas, dirbantis Andropovsko ūkiuose, pietiniame Rusijos regione, Stavropolio krašte. Jis valdo 18000 ha, kurie išsidėstę daugiau kaip 180 km atstumu šešiose vietose. Augina 14000 ha kviečių, aliejinių rapsų, saulėgrąžų, žirnių, linų, kukurūzų ir bulvių.

„Rusija – ne bailiams. Žiema čia trunka penkis mėnesius, pavasaris labai sausas, o vasara – karšta ir sausa“, – teigia Robinas Jeveris.

Praėję metai buvo dar atšiauresni negu paprastai – visus 2012 m. vyravo klimato kraštutinumai. Nuo gruodžio iki vasario pabaigos žemiausia temperatūra buvo –10 °C, o naktį nukrisdavo iki –25 °C. Sniegas paprastai aprūpina pasėlius drėgme. Bet dėl labai plono sniego sluoksnio arba visiško jo nebuvimo daug pasėlių žuvo nuo šalčio. Vasarą buvo labai sausa – per šešias savaites iškrito tik 10 mm kritulių. Rugsėjį ir spalį kritulių taip pat buvo mažai – apie 12 mm kiekvieną mėnesį. Saulėgrąžų derlių pavyko nuimti labai lengvai, buvo labai palanku sėti kviečius, bet jie prastai dygo. Sėklos tiesiog gulėjo žemėje.

Netiesiogiai, bet prie sunkumų prisidėjo ir tai, kad Rusijos valdžia paskelbė, jog reikės  importuoti daugiau kaip 2 mln. tonų pašarinių grūdų, kai  tuo tarpu importuojamų pašarinių grūdų vidurkis normaliais metais – 800 000 tonų.

Pavelas Skurichinas, grūdų susivienijimo prezidentas, pareiškė, kad ūkininkams reikės rinktis, kas geriau – išskersti gyvulius arba sausio mėnesį šerti juos sėkliniais grūdais.

Pagrindiniai faktai

  • Rusija – didžiausia pasaulyje miežių augintoja, kasmet užaugina 16 mln. tonų.
  • Gyventojai: 142 milijonai
  • Kritulių vidurkis (per metus): 200–750 mm (pietų Rusija)
  • Žemės ūkio naudmenos:  216 milijonų hektarų


 VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos